vucut gelistirme hakkinda tavsiye

haftada 4 gun gidiyorum. amacim su anda bulk. setleri 4X8 yapiyorum iyi midir?

1- bacagi ne kadar yapayim? leg press, leg curl, leg extension ve squat yapiyorum ama kac tekrar yapayim? yine vucudun diger bolgeleri gibi 8 tekrar mi yoksa 15-20 tekrar mi?

2- takip ettiginiz, guzel programlar ve makaleler olan turkce ingilizce sayfalar nelerdir vucut gelistirme hakkinda?

3- karin icin tavsiye edebileceginiz youtube videosu vs var mi? hakikaten kasan saglam bir sey istiyorum karin icin?

4- program onerilerinize de acigim bu arada, hareket isimleriyle vs.

oncelikle; moruk yaz geldi, nereye bulk yapiyosun?

1) squat'i once yap, 3x5 yap, maks. agirlik ile yap, geri kalanlari 4x8 yapabilirsin.
2) bodybuilding.com'dan baska bir yer yok, burasi bb'nin mabedi.hic bakma baska yere
3) binlerce bulursun, google'la, hem youtubedan video hem bb.com dan makaleler. cok fazla desmeye gerek yok, belli basli seyler var zaten. fazla kafa yorma
4) gucsuzsen oncelikle strength training yap, rippetoe'nun ki olabilir. yaza dogru 4 gunluk programa gecersin (senin vakit coktan gecti gerci, bu zamandan sonra ne yapsan kar, ama bulk yapip da yaglanma, malum yaz geldi)
  • no christ requires  (01.04.15 17:57:36)
kanka ben guneydeyim, kisa giriyorum.

  • baldur2  (01.04.15 18:08:06)
Jason Ferruggia'nın kitaplarına bakabilirsin malum ortamlardan.

  • financier  (01.04.15 20:57:25)
Program olarak StrongLifts 5x5 güzel bir başlangıç olabilir. Beslenme için de carb backloading.

  • arnold schwarzeneger  (02.04.15 10:40:48)