Akşama ne yemek yapayım?

Makarna olmasın, yapması çok zahmetli olmasın.

Alacağım malzeme tutarı 30 lirayı geçmesin.

ne yemek yapayım?

köfte.

yarım kilo kıyma, bir baş soğan, bayat ekmek, tuz, baharat.

maliyet: 15 lira.
süre: yoğurma ve pişirme dahil 20 dakika.

bonus: yanına iki de pattiz kızarttın mıydı mis.
  • kibritsuyu  (01.04.15 16:50:44)
balik al, firinda ya da migrosta pisittir.

Ton balikli salata yapabilirsin, doyurucu oluyor.

Su cevirme piliclerden alabilirsin yine.

Firina patates ve tavuk surebilirsin.

Osmaniyedeysen bize gel aksama lahana sarmasi var.
  • cfk  (01.04.15 16:51:15)
dün ilk defa evde gavurdağı salata yaptım, efsane oldu. yanına ondan yapabilirsin.

www.youtube.com
  • sotw  (01.04.15 16:51:48)
Dünkü menüm:

Bulgur pilavı: bulgur ne kadar bilmiyorum

200gr bonfile 15tl
  • kint  (01.04.15 16:54:52)
biraz daha kıstas ver, sebze yemeği mi, et yemeği mi, et ise kırmızı mı, beyaz mı?.. eğer tek başınaysan 30 lira bi öğünlük yemek için hiç de fena bi rakam değil, tercihe göre içki bile alırsın o paraya yemeğin yanına..

  • reso aga  (01.04.15 17:01:17)
eğer fırının varsa, tavuk baget al, knorrun hazır tavuk poşetli karışımından al, içine patates, havuç, tatlı soğan da doğra irice, mis gibi yemek.
eğer hazır şeyler sağlıksız falan savunucularındansan bu yazımı dikkate alma.
ama ben yapıyorum çok güzel oluyor.
  • innerbliss  (01.04.15 17:01:51)
sağolun fikirler için.

mantarlı et sote yapmaya karar verdim.

2 kişiyiz.

30 lira fena bi rakam değil diyorsunuz ama markete gidince ufak sepet hemen otuz lira tutuyor :)
  • yatagants  (01.04.15 17:04:36)
çılbır bol sarımsaklı

  • dokuzonbeş  (01.04.15 17:05:49)
e o ufak sepetteki malzemelerle de çok güzel yemek yapabilirsin? :)

bi de ben tek kişi için demiştim öyle ama iki kişi için de 30 lira gayet yeter, sadece içki kısmında birazcık problem olabilir, ki o da aşılamayacak bi problem olmaz.
  • reso aga  (01.04.15 17:12:36)
hazır döner al marketten ısıt ye yoğurtla mis

  • ytse jam  (01.04.15 17:17:06)
kahvaltı yap geç yaw negereği var yemek memek, olmadı menemen yap kolay hem

  • selam  (01.04.15 17:23:51)
www.devri-alem.com

ben bunun üzerine kıymalı salçalı sos da döküyorum. şahane oluyor. patatesleri ayırmadan dilimlemek için alttan bir kürdan/çöp şiş gibi bir şey saplayın.
  • starborn  (01.04.15 17:32:50)