alevli içki nasıl yapılır?

insanın başına ne gelirse ya meraktan ya.. biliyorsunuz.

şimdi ben istiyorum ki böyle bir sürü shot bardağına içki koyayım (vodka olur cin olur vs..) sonra onları alevli bir şekilde sunayım.

doğum günü pastası gibi olsun. ama tabi sonra alevler sönsün ki içebilelim.

nasıl olur bu iş?

alevi bilmem de kuru buz çok daha şahane bir görsellik katar.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.04.15 14:33:22)
bir shot bardağına kahluha, cointreau ve baileys koy ve çak.. (bkz: b52)

  • reso aga  (01.04.15 14:38:07)
iyi güzel diyorsun da nereden bulayım kuru buzu?

  • benaslinda  (01.04.15 14:38:25)
Absinthe olur ama bulabilirsen. shot bardağına koy, üzerine alüminyum folyoyu geçir, bir tane kesme şeker yok, Absintheden biraz dök ve yak. sönünce dik.

  • inheritance  (01.04.15 14:38:54)
Yakınlarında mado varsa git iste yada dondurmacı az bişey ver de verir yoksada bastır parasını gene verir

Edit : yazmayı unutmuşum kuru buz için
  • Yaratıcı Nickli Helper  (01.04.15 14:41:27 ~ 14:41:50)
getirip kuru buzu da ben atayım istersen bardaklara? araştır netten bul nadir bulunan bir şey değil sonuçta.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.04.15 14:44:08)
  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.04.15 14:45:38)
  • amuzende  (01.04.15 14:47:25)
"yanarken sunayım" diye bir şey yok, yakarsın 2-3 saniye "aoooo çok garip" dersin sonra içersin. odun gibi iki saat yanmıyor öyle, yani bissürü bardağı sırayla yakıp sunma şansın yok.

  • der meister  (01.04.15 14:50:28)
@yazar yazmaz yazan yazar, laf demeyeyim diyorum ama hem sorduğum soruyla orantılı bir cevap vermedin, hem laf çarptın, ben de baktım gönderdiğin linke (ve daha bir sürü kuru buz ile ilgili linke) alt limit 10 kg diyor.

madem o kadar heveslisin kuru buz olayına, 10 kg buzla ne yapacağımı da söyleyiver.
  • benaslinda  (01.04.15 14:53:58)
orada iletişim numarası var. arayıp sorabilirsin bizzat gelip alacağım diye. her şeyi ben mi öğreteyim?

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.04.15 15:05:37)
(bkz: sambuca)

  • jack n brooks  (01.04.15 15:43:58)