Excel de carilerin yanına stok kodlarını getirmek...

Selamlar;
1258 adet carinin yanına 83 tane kodu getirmek istiyorum.
Cari
a
b
c
d

Stok Kodları
w
x
y
z

buna göre a carisinin yanında w,x,y,z olsun, sonra b nin yanında tamamı olsun istiyorum. makro dışında bildiğiniz birşey varsa o da olabilir.

Bu carilere ait ürünlerin listesi mi olacak,

Ör: Ülker carisinin altına Çamlıca, Biskrem vs.
Eti nin altına Cin, Pop kek vs. mi gelecek?
  • bisi sorcam  (01.04.15 11:25:04)
a sütununda 1,83 arası a carisi olacak, yanında da tüm kodlar olacak.
b carisi a84,a167 arasında olacak yine aynı kodlar baştan sona yanında yer alacak, böyle böyle 1258*83 serisini tamamlanana kadar sürecek, çok uzun olmasa tek tek yapardım da 1258 cari çok yav.

Kısacası satış yaptığım carilerin yanına tüm kodlarım gelecek.
  • celik comak  (01.04.15 11:29:18 ~ 11:30:00)
Şöyle yapacaksın: ilk 83 veriyi yazacaksın diyelim ki B1'den B83'e kadar yazdın. Sonra B84'e gelip; =B1 yazıp onaylayacaksın. Sonra B84 hücresini kopyaladıktan sonra B85:B104414 arasını kadar seçip yapıştıracaksın.

edit: son olarak o hücrelerde formül yerine veri olması için B sütununu tepeden seçtikten sonra kopyalayıp Özel Yapıştır menüsünden 'Değerleri' seçeneğini seçerek onaylayın.
  • himmet dayi  (01.04.15 11:39:32 ~ 11:44:44)
dayı, çok mantıklı. teşekkür ederim.

  • celik comak  (01.04.15 11:48:42)