rte niye devamlı yalan soylüyor ?

Neden ki ?

narsisistik kişilk bozukluğu.

  • gadlemler  (31.03.15 00:05:50)
Insanlara nasil yaranilacagini iyi biliyor.

  • delifaruk  (31.03.15 00:08:54)
oooof adamın bugünkü söylediklerinde yalan yok. nerenizle okuyorsunuz nerenizle dinliyorsunuz şu haberleri anlamıyorum ki

  • rakicandir  (31.03.15 00:12:57)
1. Toplumun çoğunluğunu yansıtıyor.

2. Hapse girmemek, saltanatı sürdürebilmek için söylüyor.

3. Zümresi inanıyor. İnanmasa dahi kabulleniyor ve savunuyor.

4. Mustafa Altıoklar'ın doktor olarak koyduğu teşhis doğru.

5. Dileğim kara toprak ya da kara zindan (Kara zinnnnndaaaağğğn). Demir çubuk da olabilir.
  • yine de şahlanıyor  (31.03.15 00:13:36)
Yalan yalani doguruyor baska izahi var mi?

  • istege bagli sigortasiz  (31.03.15 00:18:25)
@rakicandir
Soru bugün söylediği yalan değil(evet bugün de söyledi)
Devamlı yalan söylemesinin sebebini sormuş adam. Kabataş, Ses kayıtları ve daha bir çok yalan.
Bence senin soruyu okuman problemli.
  • corneillus  (31.03.15 00:18:43)
Adam siyasetçi. Siyaset yapıyor.

  • kumlupara  (31.03.15 00:19:27)
(bkz: fıtrat)

ayrıca belki yalan söylemeye programlıdır.
  • en arka koltuktaki gozluklu cocuk  (31.03.15 00:19:47)
çünkü güç peşinde. ne derse desin onaylayacak bir kitlesi var. ancak "siyaset yapıyor." diye doğallaştırılmasını da anlamıyorum. eleştiri konusu olan şey zaten siyaset standartlarına göre bile absürt durumda olması.

  • zgrydn  (31.03.15 00:22:47)
@corneillus
eksisozluk.com

  • rakicandir  (31.03.15 00:31:11)
Çünkü yalancı, hırsız, katil ve korkak.

  • sevgikusunkanadinda  (31.03.15 00:38:58)
  • solfej  (31.03.15 00:41:28)
@rakicandir

Hala anlamamışsın.Burada tartışılan sadece bugün yaşanan yalan mevzusu değil.yazdığın entryde "geziciyim" demen ve rte'nin yalancı olmadığını savunman ironik olmuş.

Bilmiyorsun. Daha da acı olan bilmediğini bilmiyorsun.

Al bak yalanlardan bir demet m.youtube.com
  • corneillus  (31.03.15 00:46:08 ~ 00:50:31)
oy verenlerin hepsi iyi bir şey yaptığını ancak bunu ulu orta açıklamanın politika gereği faydasız olacağını savunuyor. Bir nevi reis bizim için bir şeyler kovalıyor ama dur bakalım kafasında. Kimse lan bu niye böle dedi hani böyleydi demiyor.

  • justinho26  (31.03.15 01:09:56)
@corneillus
yazdığım entry'de Rte'nin yalancı olmadığını nerede savunmuşum?

  • rakicandir  (31.03.15 01:16:56 ~ 01:17:39)
Haksız eleştiri eleştirdiğiniz kişiyi güçlendirir. Siyaset bu, değişken şartlarda kararlar üslup politika değişebilir, işin derinine inince farklı politika geliştirip o yönde devam edebilir.
Şu esat meselesinde mesela, sanki esat aynı o günküyle de bi bunun konuşmaları hitabı değişti.

Açıkçası hayat görüşü savundukları değerler farklı da olsa adam siyaseti bii lii yoorr. Bunu kabul etmek lazım.

Ha bence cesaret edip de bi gazeteci 2009da böyle demiştiniz bugün şöyle dediniz, ne değişti? Diye üslubunca sorsa biz de dinlesek.. Öyle bi algı var ki bu tip videolarda falan sanki konuşan kişi o günkü konuşmalarını inkar etmiş gibi.. Bizde toplum olarak bi hastalık var tarihi de böyle okumaya çalışıyoruz, olayı o şartlarda değil bugünün şartlarında değerlendiriyoruz. Karşı taraf boyun eğerse politika üslup yumuşar. Sertleşirse üslup da yine o yönde değişir.

Ben savunma ya da kötüleme derdinde değilim bu arada ama meseleye siyaset bilimi çerçevesinde bakmak lazım, insan ilişkilerindeki genel geçer kurallar burda farkli işliyo biraz..
  • sweeney  (31.03.15 01:59:16)
Bi de şu var, ben açıkçası dış politikayı başarılı buluyorum. Ama toplum yapısı çok bozuldu, gelir adaletsizliği var, eğitimin ders kitaplarının içeriğini algı-akıl-beceri köreltici buluyorum. Genel kültür yok, tarih yok, isim ezberlemelerden ibaret.. Keza üniversite eğitimi kalitesi de çok dengesiz... Bence doğru yerleri yakalayamıyoruz eleştirirken. Gerçekten eleştirilecek çok şey var ama hep aynı yerlerden vurulmaya çalışıldı, çalışılıyo. Bu işe yaramıyo yani artık gerçekten ya bu yönetimin zayıflıkları analiz edilip gerçek eleştirilerle köşeye sıkıştırılmalı, ya da böyle devam edelim ne diyim yani...

  • sweeney  (31.03.15 02:06:15)
yahu şaka maka Türkiye'nin dış politikasını beğenenler varmış ben onu gördüm.

niye yalan söylüyor: çünkü inanıyor önemli sayıda insan? herhangi bir yasal karşılığı yahut da ananeye dayanan bedeli vesaire de yok.
  • kulkke  (31.03.15 02:20:32)