ingilizce nasıl öğrenilir

kazma-odun biri ingilizce nasıl öğrenir ?
ciddi ciddi soruyorum bu soruyu.
kaç sene oldu, gramer kurallarını biliyorum daha da ileri gidemedim. nasıl öğreniyor öğrenenler ?

çalışarak?

yıllardır çalışıp da gramer kurallarının ilerisine geçemediyseniz yanlış çalışmışsınızdır
  • littlejack  (30.03.15 23:53:55)
tamam işte ben hep yanlış yapmışım o zaman. bi yol gösterin, şunu dene bu sefer deyin oradan başlayayım.

yaptığım şey, kursa gittim gramer kurallarını öğrettiler, listening-speaking i az yapıp gönderdiler. gittiğim her kurs böyleydi.
  • baris daima  (30.03.15 23:58:26)
bence şuradan başlamalısın.

türkçeyi nasıl öğredin? konuşarak. diyebilirsin ki konuşacak kimse yok internet derya deniz zibil gibi diyalog var.

türkçeyi yazılı okumayı nasıl öğrendin? cin ali düzeyindeki kitaplardan başlayarak. bunun içinde storybook denilen stage1-6 araliginda guzel kitaplar var.

sonrasında kendine güvenin gelince diger kitaplar sen takip edebilirsin.

duolingo diye bir site var google da arat cikacaktir.
  • helenart  (31.03.15 00:02:39)
Tek bir grammar kitabından faydalanma birini bitir diğerine başla, en az 3 farklı yayını çalış.
Sonra vocabulary kitaplarının pdflerini indirip her ay bir tane bitir.
Writing, speaking pdfleri var onları da bir başka ay bitir.
Bir de şu entry'i oku :

eksisozluk.com
  • neferkitty  (31.03.15 00:03:12 ~ 00:04:08)
tek basina en az 1 ayligina yurt disina cik. götün sıkışınca affedersin ama s.ke s.ke öğreniyorsun.

  • crucio  (31.03.15 01:04:26)
Sadece kelime ezberle ve okuduğunu, duyduğunu anlamaya çalış. Hergün mutlaka 10 tane kelime ezberle mesela, yapabiliyorsan daha fazlası da olur. Kelimeleri cümle içinde kullanarak ezberlemeye çalış. Hatan grammar kuralı çalışmak olmuş.

  • strangerinhere  (31.03.15 01:51:09)
Saçma bir yol da olabilir ama ben şu şekilde öğrendim;
Önce biraz kelime geliştirdim. Öyle aham şaham geliştirme değil tabi ki.
Ardından tüm grammer kurallarını yalayıp yuttum. Sonra levellara göre hikaye kitapları filan var. Onları alıp cümleleri çevirdim (asıl önemli olan zamanların farklı kullanışlarını oturtabilmek. ek olarak kelime haznen de doluyor). Ardından da writing, listening, speaking diye gelişti kendiliğinden.

En önemli aşama speaking. Bir dili grammer olarak öğrenmek kadar konuşmak da eşdeğer öneme sahip.

Benimki planlı şekilde olmadı ama şu an düşündüğümde tesadüfen de olsa mantıklı bir yol gibi geliyor.
  • Euxinos007  (31.03.15 01:53:59 ~ 01:55:24)
Her gun 2 saat ayirarak ogrenilir.
Kitap okumak
Film/dizi izlemek
Internette ingilizce haber/forum/yazi okumak

bunlarla es zamanli olarak

Kursa gitmek (iyi bir kursa) ve/veya
Ingilizce ogretici programlari kullanmak lazim (gerek telefon gerekse bilgisayar icin bir suru program var).

Turkiye kultur olarak batindan cok uzak ve genel olarak disa asiri kapali oldugu icin yetiskin bir Turk insaninin ingilizceyi sokmesi zaman aliyor.
  • hot potato  (31.03.15 02:05:32)