İş görüşmesi tecrübelileri, ne yapayım?

Sorunum şu. Ağustos'ta askere gidiyorum, bu 4 ay için çağrı merkezi vb firmalarla görüştüm telefonda, yüzyüze görüşmek için randevulaştık.

Şimdi yarın 9,11,14,16 da görüşmem var.

Sorun:

9'daki firma ya okey başla sen dediği zaman, şayet derse tabi, ben diğer firmalarla görüşmek de istiyorum. Yani ne demeliyim? Düşünme süresi istemem normal mi. Bana garip geliyor, başvuruyu ben yapmışken. Söyleyeyim mi, bi kaç yer daha var onlarla da görüşeyim diye.

ilk görüşmede yarın gel başla demezler zaten. önce görüşüp sonra teklif yaparlar. hepsiyle görüş sen. fiyat almaya çalış bi de. hangisi daha iyiyse onu seçersin.

  • spirit crusher  (30.03.15 19:38:58)
tahmin edeceginiz üzere sizin gibi ben de arama sürecindeyim, teklifiniz hakkinda bir süre düsünmek istiyorum. size ne zaman dönüs yapabilirim?

  • ben de  (30.03.15 19:47:00)
sadece ne zaman başlaman gerektiğini sor bence.

eğer çok erken bi tarih verirse, özel(düğün, nişan vs salla) bi durum var, bir kaç gün sonra başlamam sorun olur mu dersin. ayrılırken de "olumsuz bişey olursa ben size bu süre içinde haber ederim" dersin kibarca. sanki yüzde 90 anlaşmışsınız imajı ver. eğer başka yer olursa arar vazgeçtim dersin. hiç bişey olmaz.

sen başvurmuş olsan da karşılıklı değerlendiriyorsunuz sonuçta.
  • fuckinginthebushes  (30.03.15 20:07:03 ~ 20:07:48)