milli takım prim olayı

şimdi anlamadığım birşey var. bir oyuncu için milli takıma seçilmek onur vericidir değil mi? peki niye bu adamlara maç primi veriliyor. şimdi okudum bosna ve estonya maçlarını alırlarsa (futbol) kişi başı 200 bin DOLAR alacaklarmış. ne gereği var oyuncuların ihtiyaçları mı var bu paraya? mesela milli takıma oyuncu veren kulüplere verdiği oyuncu sayısıyla orantılı dağıtılsa bu para yerli futbolcu yetiştirilip oynatılması da teşvik edilir ya da para federasyona gitse başka çözümler falan bulunsa (futbol okulları vs..). zaten ülkesinin takımını temsil edeceği için en üst düzey performansı göstermeli oyuncu. nedir bunun olayı? niye milli takım maçlarında prim verilir? diğer ülkelerde de var mı prim uygulaması? yanlış mı düşünüyorum? bi aydınlatın beni.

tff son ataklarını yapıyor dünya kupasıan gidilemzse sponsorlar geri çeekcekelr kendilerini kaybedilen para bu verilen primin yanında çerez kalır..milli takım taraftara milli takım sadece oynayanlara bankamatik.

  • jamswety  (27.08.09 17:38:33)
milli takıma seçilmenin oyuncular açısından onur verici bir gözle bakıldığını sanmıyorum. onlar için sadece ikinci bir kazanç kapısı. e tabi oyuncuya mikrofon tutarsan benim için büyük onur diyecektir. ama onun için hem kazanç hem de yurtdışına kendini pazarlama kapısı.

  • copy paste  (27.08.09 19:20:56)
bunun onur verme kısmıyla alakası yok. olay tamamen ''duygusal''.
sadece şunu söylüyorum. dünya kupasına katılan bir milli takımın sponsor geliriyle katılmayankini karşılaştırın. o 200 ibn dolar hiç bir şey o fark söz konusu olunca

  • nl extreme  (27.08.09 20:33:49)