çürümüş muz zararlı mıdır?

hani bazı muzların dışında ve içinde böyle kararmalar yumuşamalar olur ya o muzları yememek mi lazım yoksa bi zararı yok mudur? geçen aldım bütün salkım neredeyse çürüklü çıktı da ondan soruyorum.

içi kararıyor yinede yemekte inat ediyorsan problem o zaman olabilir bence. yoksa ki prensip olarak o şekilde ki muzu hayatta bayat olsa kustursada da affetmem. prensip meselesi.

  • 2006  (29.03.15 19:24:18 ~ 19:24:55)
  • cokponcik  (29.03.15 19:26:27)
www.healthyvegasvegan.com buradaki gibi bir durum söz konusuysa, o muzun çürüdüğünü değil de iyice olgunlaştığını gösterir. Fakat kabuktaki kararmalar muzun içine de fazlasıyla işleyip, muzun kendisini iyice karartmış ve yumuşatmışsa, bu muhtemelen artık yenilemeyeceği anlamına gelir. Ama yine de, komple gözden çıkarmadan önce bir tat-koku değerlendirmesi yapılabilir.

  • Thredith  (29.03.15 19:29:06)
ilginç olan şuydu, kabuk çok hafif yeşilli olmasına rağmen yer yer yumuşamalar ve kararmalar vardı hem içinde hem dışında. tatta ve kokuda bir şey yoktu. kabuk tertemizdi yani.

  • soul sacrifice  (29.03.15 19:30:03)
asıl yer yer kararmaları olan muzlar süper lezzetli oluyor.

  • all girls dream  (29.03.15 20:01:10)
Küflenme olmadıgi surece kararin muzlari yemelisin dostum.

  • kya  (29.03.15 22:24:21)
Olgun muzdur o. Bal gibi olur, ohh.

Eğer ekşi kokmuyorsa göm gitsin. Ekşi kokan kısımlarını kes at, yine göm gitsin. :)
  • yirmisantim  (29.03.15 22:55:26)