Java - Eclipse - Package Does Not Exist

Selamlar,

Daha önceden yazılmış olan .java uzantılı classları Eclipse'de var olan bir projeye sorunsuz ekliyorum. Hatta intellisense bile algılıyor, import ederken com.abc. yazıp ctrl+space yaptığımda da görüyor ancak compile etmeye çalışırken "package xx doesn't exist" şeklinde hata veriyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Doğru tanımlı olmasa ctrl+space ile algılar mı? Clean vs herseyi denedim.

Tesekkurler

eklediğin java dosyalarının en üst satırında "package polinom;" şeklinde paket ismi yazıyor mu? ordaki paket adını silmek işe yarayabilir.

ondan değilse, eklediğin klasördeki java dosyalarının en üst satırında yazan package adını bu yeni eklediklerinin tepesine yazarsan düzelebilir.
  • edy  (29.03.15 18:29:16 ~ 18:30:05)
kodu gormeden konusmak zor ama ant mi kullaniyorsunuz? belki build.xml dogru konfigure edilmemistir yeni class'lardan sonra.

  • tannen  (29.03.15 18:29:20)
@edy, zaten o sekilde yapmistim. normalde com/abc dizininde diyelim dosyalar, ben com/abc/yeni seklinde klasor olusturdum. normalde dosyalarda yazan "package com.abc" -> "com.abc.yeni" seklinde degistirdim cunku classlar ayni dizinde degil, yeni klasorunun altinda. ama yine de olmuyor.

@tannen, tam emin degilim ama sanirim ant degil. compile kisminda "javac c:\...." seklinde yaziyor.
  • mystb  (29.03.15 19:03:15)
stackoverflow.com

burda gerekli jar dosyalarını bulamadığı için olduğunu söylüyor. build.xml dosyasında belirtilen klasöre koyunca düzelmiş galiba.
  • edy  (29.03.15 20:22:59)