doktorlar bir bakın kaş hizasi nda ağrı

Sinüzit var. 3 gündür aynı yer felaket derecede ağrıyor sanki oradan canlı can vida sokuyorlar gözüm falan sızlıyor
Uyuyunca azalıyor ama tam geçmiyor. Ağrı kesici kullanmadım.

Sağ kaşımın başladığı yerdeki kemikte başlıyor tam Simetrik ensemden çıkıyor ama beynimin sağ lobu iptal zonkluyor

Napabilirim?

sicak suya karbonat ve tuzlu su karistirip (tuz daha cok) burnunu bununla temizle. sacini kurutma makinesi ile kurutmanin iltihabi kuruttugunu ve tekrarlamasina sebep oldugunu duymustum. sacini yikayip disari cikma. havlu ile uzun uzun suyunu emdirerek kurula. mumkunse sicak havlu ile. ilaclar malesef cok faydali olmuyor kronik sinuzitte

  • shotgunwoman  (27.03.15 22:47:47)
Saçlarımı kurutmuyorum makineyle bırakıyorum Kendi kurusun. Ama bu ağrı felaket bişey ya.

Ağrı kesici önerisi olur
tekrar doktor önerisi olur
felaket yahu gözümü açamıyorum
  • indescribable  (27.03.15 22:49:52)
Saç kurutma makinesiyle ilgili şeyi ilk defa duydum ve bence tamtersi. Kışın saç ıslak kalmamalı ya :o

  • wibbly wobbly timey wimey stuff  (27.03.15 23:18:16)
Ben ağrıya dayanamıyorum ve gidiyorum .

Doktorlar gelince bi el atın şu duruma :(
  • indescribable  (27.03.15 23:19:02)
saci islak kalmamali evet ama sicak havlu ile suyunu ala ala kurutmasi daha dogru. agri kesici yarim arveles al. gecmezse bi diger yarisini da alirsin. tok karna ic.

bir de corekotunu suda kaynatip tencereyi ocaktan alinca mutfak tezgahina koy basina carsaf/havlu gibi bir sey alip buharini solu. cadir gibi yapicaksin yani. cok dibine girip gozunu yuzunu yakma da buhari fayda eder
  • shotgunwoman  (27.03.15 23:33:14)
iyi geceler...
sinus rinse kit. 5 günü aşmamak kaydıyla günde 2-3 fıs iliadin, otrivine içerideki konjesyonu giderecek. şiş burun etlerini söndürecek dolayısıyla sinüslerin daha iyi havalanmasını sağlayacaktır. bunlar doktora gitmeniz mümkün değilse yapabileceğiniz şeyler.
geçmiş olsun.
  • drifs  (27.03.15 23:37:46)
Off ne çekiyorum ben bunda. Senede bir tekrarlıyor. Tek çaresi antibiyotik ve burnuna tuzlu su çekmek. Rahatlatıyor. Ya da sigara içiyosan yanan sigaranın üstüne az şeker serp onun dumanını burnundan çek.

  • nickimi yermisin  (27.03.15 23:46:02)
@shotgunwoman saçkurutma makinesiyle ilgili bu rivayetin kaynağı nedir?
saçınızı iyice kurutun saç kurutma makinesiyle. nemli kalmasın asla. burnunu iyice sümkür, sakın burnunu çekme. ve nemli olsa dahi rüzgarlı havada o şekilde dışarı adım atmayın

  • achtundsiebzug  (28.03.15 00:15:53)
@drifts otrivine zararlı değil miydi

  • indescribable  (28.03.15 09:28:04)