epilepsi hakkinda soru

Kardesim 2 hafta once eli titreyip ardindan bayilmis. Doktora goturmusler bazi testler yaptirmis. Bugun sonuçları aldi doktor sadece epilepsi baslangici olabilir demis ve ilac yazmis bunun dışında bir sey dememis.

Yasi 21 ilk defa olan bir durum. Nöbet de gecirmemis sadece bayilma.

Ne yapalim bir akil verin.

başka bir doktor daha

  • disardayim  (27.03.15 15:11:43)
Doktor hakli olabilir yani bi buradan bi'şey diyemeyiz. Mutlaka başka bi doktora daha gorunun ama ilaç tedavisine başlamadan önce.

  • elorelia  (27.03.15 15:12:46)
küçüklüğünde bir beyin ameliyatı ya da beyin travması geçirmiş miydi kardeşin?

muhtemelen tegretol ya da karazepin tarzı ilaç takviyesi söz konusu olacak.

ama evet, bir doktora daha gösterin.
  • mermize  (27.03.15 15:14:51)
epilepsi sadece filmlerdeki gibi bayılma kasılmalar ile olmuyor. 60 yaşında da ortaya çıkabilir

  • la noix  (27.03.15 15:16:21)
Yok herhangi bir ameliyat travma gecirmedi.

Benim sasiedigim nokta doktor boyle ciddi bir rahatsizligi olabilir diyip gecmesi
  • karaden  (27.03.15 15:35:30)
Nöroloji mi?

  • karaden  (27.03.15 15:48:42)
başka doktora görünün derim.ama her yaşta olabilir 21 veya 42 hiç farketmez.

edit: eve nörolojiden randevu alacaksınız.onların uzmanlık alanı bu.
  • drako  (27.03.15 15:53:14 ~ 15:54:07)
ekg ve eeg çekmesi istenecek. hatta mr bile olabilir. aksatmasın. önemli zira.

  • mermize  (27.03.15 15:53:52)