Spor öncesi ve sonrası içilen kahvenin cidden yararı var mı?

Metabolizma hızlanıyor mu? Genel olarak kahvede böyle bir etli var mı?

Şekersiz sütsüz. Filtre kahve ve türk kahvesi adına soruyorum.

azraili özlediysen neden olmasın, kalpten gitmek için birebir.

  • masa penisi  (27.03.15 12:11:57)
Deme ya. Saçma önerilerin kurbanı oluyoruz desene.

  • kirazıseviyorum  (27.03.15 12:13:23)
%15 filan performans artırmaya yönelik etkisi olduğunu okumuştum. Ama çok fazla su tüketmiyorsanız performans artırsın diye içilmez, kalp krizini tetikleyecek kadar güçlü bir etkisi yok bir fincan kahvenin. Ben içiyorum şahsen.

Edit: dediğim %15 daha fazla kalori yakımıymış ancak bu etkinin çıkması için kilogram başına 4.5 mg kafein alımından bahsediyor ki bence o kadar abartmaya gerek yok:

news.health.com
  • neferkitty  (27.03.15 12:16:18 ~ 12:19:43)
bana doktor spordan önce içilen bir bardak "soğuk su"yun yararlı olduğunu söylemişti.

  • mea maxima culpa  (27.03.15 12:17:49)
Suyu da çok tüketiyorum. Kahve önerisi oldu sormak istedim sporla ilgilenen arkadaş bol burada.

  • kirazıseviyorum  (27.03.15 12:19:14)
Kalp krizi falan tetiklemez. Kahve en iyi ve en zararsız performans arttırıcı.

  • arnold schwarzeneger  (27.03.15 12:55:25)
Kahve metabolizmayı hızlandırmaz, sadece içindeki kafein sizi uyarır daha enerjik hissedersiniz kendinizi daha başarılı antrenmanlar çıkarırsınız. Metabolizma hızlanması içinse uzun vadede çok daha farklı değişkenler var. Kahveyle olacak şey değil o. Onun dışında kahve/kafein kalp krizi falan yaratmaz, bugün yeni doğan ve solunum problemi çeken bebeklere kafein veriliyor solunumu düzelsin diye. Bir problem olsaydı onlarda olurdu sanırım.

  • angelus  (27.03.15 13:03:01)
kirazıseviyorum sorun sayesinde yeni bir şey öğrendim;

kafein kas glikojenin ani olarak yıkılmasını engelleyip, daha orantılı bir yıkım sağlayarak laktik asit birikimini engellediğinden spor sonrası ağrıların daha az olmasına neden oluyormuş;

www.fitday.com
  • neferkitty  (27.03.15 13:16:39)
zaaa kalp krizi ne ya? uydurmayın şöyle şeyler. iç kardeşim iç 69 kiloyum yağ oranım da %10. her gün spor yapıyorum her spordan önce bi amerikano içiyorum. kriz mriz de geçirmedim

  • try again fail again fail better  (27.03.15 13:41:50 ~ 13:42:02)
Çok sağolun dostlar

  • kirazıseviyorum  (27.03.15 19:03:30)