Araba Ruhsatım Gelmedi?

Selamlar.

Ben iki hafta kadar önce ikinci el bir araba aldım. Karakolda ruhsatın 1-2 hafta içerisinde kargoyla eve gönderileceğini söylediler. Ama hala gelmedi. Nerden sorgulayabiliz bunu? Nasıl öğrenebilirim durumunu?

hayırlı olsun öncelikle :) o iş çok saçma aslında. önce en yakın ptt şubesini arayıp sor benim ruhsat orada mı diye, ya da yakınsa gidebilirsin. olmadı emniyete sormak lazım. trafik sigortası yapıldı değil mi bu arada?

benim şöyle oldu çok kırgınım emniyete ve ptt'ye o konuda, anlatayım: 6 ocakta arabayı aldım, 9 ocakta trafik sigortasını yaptırdım. sigortadan sonra yollarlar diye beklemeye başladım. gelmedi. 5 şubatta emniyete gittim göndermiyorlar madem gidip ben çıkarttırayım diye. boşuna gitmişim. "burada değil gönderilmiş postayla, en yakın ptt şubesine gidin" dediler. en yakın ptt şubesine gittim. orası en yakın olmasına rağmen sistemde eve 3 km uzaktaki şubeye göndermişler. onlar da eve getirmemiş. ruhsat şubede yatıyormuş. bir de oraya gittim boşuna. 1 günümü mahvetmişti bu olay.

en garantisi emniyeti arayıp sorgulamak, postalandıysa ptt şubesinden, postalanmadıysa emniyetten gidip almak. aslında etrafımda herkese diyorum beklemeyin postayı falan sigortayı yaptırır yaptırmaz emniyetten gidip alın kafanız rahat olsun diye, ama 1-2 hafta olduysa göndermiş olabilirler aramak lazım o yüzden.
  • signore  (27.03.15 11:50:06 ~ 11:51:16)
Notere sordum nerede olduğunu söylediler

  • Yaratıcı Nickli Helper  (27.03.15 13:02:31)