iş hayatına yeni atılan için araba almak

selamlar finans ve kredi uzmanları.

iş hayatına yeni başlamış, henüz bir birikimi olmayan ve en kısa sürede (örneğin bir altı ay içinde) mütavazi (sıfır veya ikinci el) bir araba sahibi olmak isteyen biri için en iyi strateji nedir?

taşıt kredilerinde malum biraz peşinat söz konusu. tamamına kredi pek mümkün değil gibi?

soruna cevap değil belki ama, düşünmen gereken nerdeyse bi o kadar önemli olan da arabanın ciddi masraf getiriyor olması. kullanıma göre benzin masrafı, kaskosu, sigortası, ıvırı zıvırı. az buz değil. iyi araştır. özellikle benzin.

  • she was my baby  (25.03.15 22:04:57)
özellikle de trafik cezaları "akla hayale gelmedik cezalarla karşılaşabilirsin" ve bunları da hesaba katarak hareket et
bundan başka söyleyebileceğimiz şu ki krediyle almak yerine külüstür tercih etmek daha iyi.

  • hebanon  (25.03.15 22:08:21 ~ 22:11:58)
yakıt, ceza, bakım vb masrafları değerlendirme dışı tutabilirsiniz.

sadece yöntem önerisi istiyorum. ama yine de uyarılarınız için teşekkürler.
  • retiredcolonel  (25.03.15 22:10:31)
peşinat için ihtiyaç kredisi çekin.

  • streak  (25.03.15 22:27:08)
çok acelen yoksa az az öderim diyosan şuna bi bakabilirsin.

www.eminoto.com.tr
  • klar  (28.03.15 01:23:27)
ortalama 2.5k maaş ile örneklersek 2. el max 30k araba bakardım şimdiden. 10bin peşinat biriktirdikten sonra 20k kredi çeker(hiç taşıt kredisine bulaşma tüketici çek) kredi bitene kadar binerdim (1.2 motor alıp kasko falan ödemezsen senin için daha avatajlı) kredi bittikten sonra satar bir üst modele aynı yöntemle geçerdim.

  • mrthany  (28.03.15 01:46:01 ~ 01:47:35)