üniversite harçları kayıt döneminden sonra ödenebilir mi ?

Arkadaşlar malum 31 ağustos - 4 eylül arası üniversiteye bu yıl girenler kayıt yaptıracak. Kayıt yaptırmadan önce harç yatırılmış olmalı mı? yoksa kayıttan sonra ki hafta mesela, harcı yatırabilirmiyiz?

not: katkı kredisi için başvuru yapılmadı.
not2: kocaeli üniversitesi

saniyorum kayit esnasinda size verilen kagitla yatiriyorsunuz harci.

yanlis yonlendirmek de istemiyorum ama aklimda kalan bu.
  • osuruklu  (26.08.09 20:41:15)
bi arkadaşın başına geldiydi. unutmuş yatırmayı, sonra gidip yatırdıydı. ama bu arada epeyce öğrenci işlerine gidip geldi.

haa bu yıl girenler.
  • eskimo  (26.08.09 20:50:58 ~ 20:52:19)
Bazı okullarda ilk önce internet üzerinden ön kayıt yaptırmak gerekiyor. Bunun için de harcın yatırılmış olması gerekiyor. Örneğin Afyon Kocatepe Üniversitesinde harcın banka dekont numarası internet kayıt şifresi olarak giriliyor ve sonra ön kayıt ekranı açılıyor. Anadolu ve Uludağ ünversitesi'nde ise harcı yatırmayınca ön kayıt ekranında "harcı yatırmandan işlem yapamazsınız" uyarısı veriyor ve ön kayıt engelleniyor. Diğer üniversitelerde de muhtemelen buna benzer uygulamalar vardır.

Zaten kayıt esnasında istenen belgelerden biri de harcın yatırıldığına dair dekonttur.
  • 44  (26.08.09 21:03:15)
okulun öğrenci işlerini arayıp sor karambole gelme.

  • sokak cocugu  (26.08.09 21:23:01)
kocaelide direkt siliyorlar

  • ilse  (26.08.09 21:47:50)
kayıt için gerekli belgeler arasında katkı payı makbuzu var. yatırmalısın.

odb.kocaeli.edu.tr
  • opucuk baligi  (26.08.09 21:51:59)