Bebekle ucak yolculugu

Haziran sonu-temmuz basi hayirlisiyla dogurucam. Aralikta ispanya'ya gidecegiz. Simdi kis sezonu biletleri satisa sunulmus, almak istiyoruz ama bebegin dogum tarihini istiyor

Iki secenek geldi aklima:
1. Biz bileti simdi alalim, bebe gelince de bebenin biletini alalim
2. Kafadan dogum tarihi yazip bebenin biletini alalim

Firma pegasus. Adamlara para vermeden asla ve asla dogru duzgun cevap vermiyorlar. Internet sitelerindeki canli destege koymuslar bi bot ayni seyleri yazip yazip duruyor

Napalim?

en geç tarihi doğum tarihi olarak yazın (temmuzun ilk haftasonu mesela)

bence 2. seçenek olabilir gibi
  • safepassage  (25.03.15 15:17:47)
doğum tarihi o kadar önemli değil, kafadan yazın geçin, checkin'de de kimse doğum tarihine bakmayacak, kimlikteki ad soyad biletle tutuyorsa ok.

yalnız bebenin cinsiyetinden ve isminden eminsiniz değil mi? arkadaşıma erkek erkek dediler 8. ayda radyolog bir bakmış kızmış meğerse
  • wormik  (25.03.15 15:19:25 ~ 15:20:07)
turizm acentesinde çalışıyorum. isterseniz 444 08 30 u arayıp müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. normal arama dakikanız varsa ücretsiz bilgi almış olursunuz. İsterseniz biletinizi de çağrı merkezi aracılığıyla alırsınız.

  • yazmaya da bilirim bir garantisi yok  (25.03.15 15:19:46 ~ 15:20:28)
@wormik pipisini olcuyoruz her seferinde :p o pipiye ragmen kiz dogarsa sanirim ucak biletinden daha farkli sorunlarimiz olur :)

Aliyorum o zaman bileti, olmadi yanlis yazmisiz falan deriz :) gerci gelecek tarihli dogum tarihi yazilabiliyo mu bi de onu kontrol etmek lazim
  • la noix  (25.03.15 15:23:52)
Ben bi tanıdığımın 3 çocuğuna Almanya-Türkiye bileti alırken çocuklarının 3ünün de doğum tarihini 01.01.yıl şeklinde yazmıştım. Hatta birinin yılı bile yanlıştı sanırım ama geldiler sorunsuz şekilde.

  • alliswell  (25.03.15 15:25:24)
Haa iyiymis ya olmadi 2014 yazariz biz de "ouuv yanlis yazmisiz tuh tuh" olur hehehehh

  • la noix  (25.03.15 15:27:05)
ben bi keresinde bebek için bileti almayı unutup daha sonra çağrı merkezini arayarak ekletmiştim, koltuk olmayacağı için sadece kredi kartından 20 tl gibi bi ücret çekip revize etmişlerdi bileti. O şekilde yapın bence, daha sağlam olur gibi.

  • animalman  (25.03.15 15:38:57)
thy için söylüyorum, bebek için havalimanı ofislerinde vergi ödeyip bebeği ekletebiliyosun. pegasus içinde aynı olabilir.

  • spirit crusher  (25.03.15 16:49:00)