excel formulü hk.

c sütununda beş bin küsür hücre var. her hücrede 15 haneli 80 ila 100 arasında sayı karışık şekilde yer alıyor. içlerinde kendini defalarca tekrar eden de olabilir yalnızca bir kere olan da.
bu hengameden o 80-100 sayıyı nasıl söküp alırız?

soruyu detaylandırabilir misin? her hücrede 15 haneli 80 ila 100 arasında sayı karışık şekilde yer alıyor ne demek?

  • she was my baby  (25.03.15 13:33:47)
ekran görüntüsü de olur, bu haliyle anlaşılmıyor.

  • desdinova  (25.03.15 13:35:52)
ekran görüntüsü ekledim arkadaşlar. birbirini tekrar etmeyecek şekilde c'deki sayıları bir kenara ayırıp d'deki karşılıkları için "etopla" yapacağım, kısaca amacımı özetleyim :)

  • dayrise enterprises  (25.03.15 13:42:59)
sütunu komple seç. data'dan "remove duplicate" de.

son olarak "expand the selection"ı seç.
  • merak ediyorum  (25.03.15 13:43:47)
bence iki sütünü da pivot table yaratıp içine at. soldakini row'a koy, sağdakini de sum yapıp values altına koy. istediğin sonucu elde edersin.

beyle:

i.imgur.com
  • she was my baby  (25.03.15 13:53:05 ~ 13:55:54)
1- Filtrelemek istediğiniz hücreleri seçin.
2- CTRL + SHIFT + L ile filtrelemeyi açın.
3- Filtre çubuğundaki ok işaretine tıklayıp da; Number Filters / Custom Filter seçeneğine gelin...
4- Is Greater Than 79 And Is Less Than 101 yaparsanız sadece 80-100 arasını filtrelemiş olursunuz.
  • birdenbire  (25.03.15 14:12:57)