Tabuda 1 saat süren bağrışmalı kavgalı oyun kuralı sorusu.

Gençler selam, dün gece arkadaşlarla tabu oynayalım dedik, finale kadar her şey normalken kazananı belirleyecek bi turda sıkıntı çıktı. şöyle ki;

hani bir tabu oyuncağı var kelimeleri o oyuncağı kullanarak anlatmaya çalışıyoruz. mimik, ses, el hareketi, kaş göz yasak.

gelen kelime kanguru.

arkadaş oyuncağı beline sıkıştırarak zıpladı, oyuncak sadece bele pantolona sıkıştırıldı yani. ve son saniyede cevabı bildiler. biz de doğal olarak itiraz ettik.

arkadaşın saçma iddiası "şimdi kanguruların kesesi oluyor, bu oyuncak yavru kanguru yani belki bilen kişi benim zıplamamdan değil kesenin içine koyulan tek hayvan olan bundan anlamıştır" dedi.

biz de yok lan dedik o peluşla anlatman gerekiyor burada sen kendini kullandın falan filan.

neyse sonuç belli de içtiğimiz biralarda haklı olduğumuzu teyit edelim.

sizce? thx

kendisini değil oyuncağı zıplatması gerekirdi.

  • thracian  (24.03.15 22:17:05)
benim bildiğim önce anayasa mahkemesine başvuruyorsunuz oradan çıkan kararı beğenmezseniz aihm, mahkeme-i kübra falan ahirete kadar yolu var

  • mistreated  (24.03.15 22:17:59)
Yaptığı hareket kurallara aykırıysa karşı tarafın nasıl bildiği önemsizdir bence, yani adam hiç bir şey anlamayıp kanguru diye atmış da olabilir, o zaman da sizin ama kafadan attı deme hakkınız mı olacak? Hayır.
Neyse ya bir oyun bununla mı uğraşılacak.

  • atom karincanin torunu  (24.03.15 22:18:43)
thracian + 1
Kendisi zıplamayacaktı, olmamış.

  • aychovsky  (24.03.15 22:19:35 ~ 22:19:44)
haahaha bakıyorum yine komiklikler şakalar, yav siz nerden buluyosunuz bu esprileri yürüyen mizahlar.

duyuru'nun anasını sikmek yerine gidin parka hadi.
  • eurhka  (24.03.15 22:20:32)
Avrupa tabu hakları mahkemesine başvurun.

  • sehpa fx350  (24.03.15 22:30:28 ~ 22:31:12)
mi mi mi mi mizaahhhh şova devam :d

  • eurhka  (24.03.15 22:31:07)
siz haklısınız.

  • fatihkkk  (24.03.15 22:48:29)
Ahah güzel tartışmaymış :)
Karışklığa neden olan şey peluş oyuncak ile oyunculardan herhangi birisinin etkileşime geçmesinin kurallara aykırı olmaması. Örneğin kelime "tokalaşmak" olsa, siz peluş oyuncağı elinden tutup tokalaşabilirdiniz. Ancak kanguruyu anlatırken şöyle bir sorunsal var: Bahsettiğiniz anlatımda bir etkileşim söz konusu değil. Şöyle ki, peluş oyuncağı oyundan çıkardığınızı farz edin. Oyuncu karnına hiç sıkıştırmamış olsun. Yine aynı şekilde ellerini büzüp zıplasa hepiniz o kelimenin kanguru olduğunu anlamayacak mıydınız? Bence çok net anlardınız. Yani ortada oyuncağı kullanarak bir anlatma yok. %100 kurallara aykırı

  • don toblerone  (24.03.15 23:02:32)
tabularınızı yıkın gardaş zuhahaha

  • patr  (25.03.15 05:15:25)