konuşurken tıkanmak

iyi geceler,

bugünlerde konuşurken çok kelime unutmaya, tıkanmaya başladım. sırf bugün iki sefer oldu. ilkinde mendebur birisini anlatacaktım telefonda arkadaşıma "suratı mahkeme duvarı gibi" diyemedim yaklaşık bir dakika. tarif ediyorum karşımdaki buluyor doğru kelimeyi, deyimi falan.

az önce de kardeşime matematik sorusu anlattım, haydi şimdi sağlamasını yapalım diyecektim. diyemedim. haydi şimdi şeyini yapalım eeeöeööö şey ya hani bazen şıklardan gidersin yerine koyarsın da cevabı kontrol edersin, denemiş olursun. emin olursun dedim. çocuk sağlama dedi. heh dedim. sağlama.

bu niye oluyor bu aralar bana? kafam mı başka bir yerde acaba? hangi vitamini falan alınca toparlanıyor bu onu mu eksik alıyorum acaba? rahatsız etmeye başladı beni çok.

kafan ingilizceye gidiyordur.
bana da çok oluyor. konuşurken durup bi bakıyorum, mal gibi anlatıyorum anlatacağım şeyi.

  • norek  (24.03.15 21:35:00)
Ben de unuturum böyle bazen.

  • sehpa fx350  (24.03.15 21:56:53)