fırında tavuk için sos sorusu

Merhaba,

Geçen yaptığım tavuk (göğüs) yemeğinde; kuşbaşı kestiğim tavukları yoğurt, zeytinyağı, karabiber, kekik ile karıştırıp 1-2 saat buzdolabında beklettim. Bu arada patates ve biberleri doğrayıp, az zeytinyağı, salça ve biraz sıcak su ile harmanladım. Sonra en üste tavuk gelecek şekilde tepside pişirdim. Yoğurtla salçanın birbirlerinden hoşlanmayacaklarını düşünmüştüm ama sonuç bayağı iyi oldu.

Şimdi sorum şu: tavukta yaptığım gibi patates ve biberleri de yoğurtlu sos ile harmanlasaydım nasıl bir sonuç alırdım? Fırında salça sossuz bir şey pişirmeyi hiç denemedim. Bu konuda ciddi bir önyargı içerisindeyim de.

Teşekkürler

biz salçasız da yapıyoruz.
ama poşette. baget tavuk, patates, soğan, biber, domates ve makul miktarda tuzot.

  • pinkket  (25.03.15 09:52:37)
salça yerine biraz kırmızı toz biber, karabiber, tuz ve yağ ile harmanlayabilirsiniz patatesleri. güzel oluyor.

  • streak  (25.03.15 09:55:03)