Mutfağa su arıtma cihazı

Su arıtma cihazı taktırmaya karar verdim.

Kullanıp memnun kalmadığınız oldu mu?

Herhangi bir marka iş görür mü?

(Yer: Istanbul/Avr.)

Edit: E damacana alırsan tekrar tekrar kullanılan damacanaların nasıl yıkandığı meçhul, arıtma alırsan işe yaramıyor diyorlar, zamanla filtrelememeye başlıyor değiştirmek gerekiyor, marketten pet şişede alırsan ona nasıl yetişeceksin, o da plastiğin içinde, yazık o kadar plastik şişeye, musluktan da içme diyorsunuz, ne yapacağız biz? Yok mu bunun düzgün şekilde araştıran birileri, kulaktan dolma bilgilerle karar vermesek.

Edit2: Vazgeçtim. Damacana suya devam...

hiçbir şekilde arıtma cihazlarına güvenmeyin. aşağıdaki duyuruda da mevzu dönmüştü.
www.eksiduyuru.com

  • uuth  (24.03.15 15:02:44 ~ 15:03:22)
www.cebilon.com.tr

biz 10+ yıl süredir kullanıyoruz, dışarıdaki hazır suların tadı lezzetsiz geliyor hatta. ayrıntısını bilemiyorum ama. teknik konusunda bilgim yok. kullanıcı olarak memnunuz.
  • uzunuzunilgi  (24.03.15 15:34:50 ~ 15:35:28)
www.cebilon.com.tr

bu alet var 7 seneden beri bizde. bakımı dışında sıkıntı çıkarmadı. tadı çok iyi, temizliğine de güveniyorum. ayrıca 1300 lira falan vermiştik, çoktan verdiğimiz parayı çıkardı.
  • enkolaykullaniciadi  (24.03.15 15:45:05)
bir arkadaşım waterbox su arıtma cihazları firmasında çalışıyor %100 yerli malı.Kullananlar gayet memnun arıtmasına gelince 6 filtre aşaması var 5 filtreye kadar suyu %100 saf orana getiriyor bildiğimiz saf su yani 6.filtreyle de ph değerlerini filan ayarlıyor güzel bi makina ilgilenirsen mesaj atabilirsin

  • SgnlkGangstaz  (24.03.15 15:50:10)
Açıkçası özellikle istanbul suyu için çok güvenilir gelmiyorlar, ama mesela yemek yapımı çay yapımı için bazı insanlar çeşme suyu kullanıyorlar, en azında su filtresi ile yemek çay yapılır, içme suyu ayrı olarak gene alınır.
Bu arada 300-600 liralık ürünleri montaj dahil diye 1500 liraya falan takan firmalar var onlardan uzak durun.

  • atom karincanin torunu  (24.03.15 15:55:14)
Su arıtma cihazlarıyla ilgili söylenenleri şaşkınlıkla takip ediyorum 15 yılı geçmiştir şu aleti kullandık: www.bmsaritma.com

Çok memnunduk, ben dışarıdan su bile almazdım evde arıtmadan doldururdum şişeye başka su içemezdim, her yıl bir parçasını değiştiriyordu temizletiyorduk falan..

Dayanamadı tabii bozuldu, şimdi dışarıdan su alıyoruz ama alışamadım..
Evdekiler memnun olduğu için bulaşmıyorlar ama işe girer girmez alacağım yine aynısından..
  • mutekebbir  (24.03.15 15:56:29)