Filtre Kahve Hk.

Ben de gün içinde herkes gibi yorgunluğumu sıcak bir kahve ile gideren ve böylelikle kendini yenileyen kişiliklerdenim. Süt, krema, şeker gibi ilaveleri ise günden güne artan kahve tutkum sayesinde bırakmış ve yalnız sıcak su + kahve formuna dönüştürmüş bulunmaktayım.

Son gelinen noktada ise çabuk hazırlanan kahveler veya sade türk kahveleri ne yazık ki kahve açlığımı doyurmuyor. Bir şey haricinde: sade filtre kahve. kahvenin yoğun tadını hissettiğim filtre kahveler şu anda bana en büyük yoldaş.

Ancak ne yazık ki ulaşımı kolay değil, sürekli bir mekandan temin etmem gerekiyor.

Diyeceğim şudur ki: ofis ortamında en ucuz filtre kahveyi makina vs teçhizatları edinerek en ucuz ne kadara sağlayabilirim?

teşekkürler.

french press olmaz mi ki?

  • fraise  (24.03.15 13:17:04)
basit bir french press ile filtre kahve alacaksın. hepsi bu.

  • himmet dayi  (24.03.15 13:18:53)
french press al bir tane. kahve dünyasındaki güzel. daha sonra internet üzerinden (e-gurme, urban coffee, kahve fabrikası, barista sepeti, kahhve.com) taze kavrulmuş, french press için çekilmiş kahve al. daha sonra istersen bir değirmen alıp, çekirdek kahveyi de kendin taze taze çekebilirsin.

www.kahvedunyasi.com
  • inheritance  (24.03.15 13:20:36 ~ 13:21:34)
french press hiç aklıma gelmemişti dostlar, çok teşekkürler hepinize :)

  • zacura  (24.03.15 13:45:57)
ben french press sevmiyorum mesela. o yüzden eski işyerimde birkaç arkadaş birleşip bir filtre kahve makinası almış her sabah ondan kendimize kahve yapıyorduk. şirkette bir patronda bir de bizde filtre kahve makinası vardı :)

fiyatı da gayet uygun ve bence makina daha iyi oluyor.
www.hepsiburada.com
  • ghaash  (24.03.15 13:54:40)
esse'de satılan essenso filtre kahve makinesi var bende, memnunum. 100 lira gibi bir fiyatı var. bir de kağıt filtre alıyorsun. ben onu tchibo'dan alıyorum, 80 adeti 10 lira.

filtre kahveyi ise starbucks'tan veya tchibo'dan alabilirsin. fiyat önce geliyorsa tchibo, aroma önce geliyorsa starbucks'ı tercih edebilirsin (tabi bu bana göre). yani en fazla 22 lira veriyorsun. hem bunların çok yerde şubesi olduğu için sıkıntı da olmuyor kahveye erişim konusunda.

french press'i temizlemek ofiste biraz zor olabilir, çok tavsiye etmem bu yüzden ama french press tabi ki çok daha az masraflı. bir de aynı kahveyi makinayla ve french press ile yapınca arada bariz bir fark oluyor lezzet bakımından.

bodum'un french press'leri çok iyidir. bodum almasanız bile mutlaka genişçe bir şey alın ve cam olsun.
  • whimsical  (24.03.15 14:08:01 ~ 14:21:56)
French press + denemek için 100 gr tchibo Guatemala french press için taze çekilmiş.

  • modal  (24.03.15 14:14:11)
hario v60 alabilirsin. french pressten daha lezzetli ve verimli kahve çıkıyor ortaya

  • ceycey e  (24.03.15 15:35:44)
www.kahhve.com sitesinden ben çekirdek kahve alıyorum. Mokapot da aldım. Problemsiz alışveriş yapabilirsiniz.

  • doesntsayanything  (08.04.15 23:52:37)