pegasusun kafasına göre ucuş iptal etmesi

10 temmuz tarihinde 22:40 ta olan uçuşum bugün gelen maille iptal edildiğini öğrendim.

bilet ücretinin iadesi yada başka bir sefere aktarabileceklerini söylüyorlar uygun saatte bir seferleri yok bana. bu durumda yasal olarak hiçbir hakkım yok mu acaba?

mesela aynı saatte başka bir hava şirketinin aynı hattaki seferini kullanmak istesem bunu karşılatma hakkım(pegasus ile 3 ay önce 380 liraya aldığım bilet bugün thy de 1080 lira) yada daha önceki sefer ile gittiğim için arada kaybbettiğim bazı maddi şeylerim olucak(1 gün fazla izin 1 gece fazla konaklama vs gibi) bunlar hakkında hak talep edemiyor muyum?

dipnot: pegasus pişmanlıktır.

böyük ihtimal bileti alırken kabul ettiğiniz şartlar arasında, pegasusun uçuşlarda iptal ve değişiklik yapma hakkının saklı olduğu yazıyordur.

pegasus bir uçuşunda şirket menfaatine olmayacak bir durum görürse uçuşu iptal eder.

nedir bu menfaat? atıyorum 22.40 ta siirte gidecek uçağın dönüş bacağında yeterli bir talep yoktur. siirtte de ekibinde yatı vermek istemez. şirket bu uçuşu tekrar farklı saate planlar.

10 temmuza da 3 aydan fazla süre olduğunu unutmayın. yarın olacak uçuşunuzu iptal etmemişler. pegasus pişmanlık değildir.
  • gliderpilot  (24.03.15 10:14:07 ~ 10:15:44)
adamlar yasal hakkınız olan başka bir sefere sizi ataracaklarını söylüyorlar. bunun dışında nasıl bir yasal haktan bahsediyorsunuz? sizi sırtlarında götüremeyecekler sonuçta.

  • himmet dayi  (24.03.15 11:01:54)