Sağ Kulağımla İlgili

6 yıl kadar önce duş aldıktan sonra sağ kulağımda kir birikmesi olmuştu. O zamanlar su kaçması falan zannediyordum, düzelir diye üstelemedim ama günler geçtikçe hiçbir şey değişmemeye başlamıştı, sonunda gittim hastaneye kulağımı temizlettirdim.

Buraya kadar her şey normal. Fakat sonrası iyice karmaşıklaştı.

Ben bu kulak temizliğini yaptırdıktan sonra, sağ kulağımın her geçen yıl sanki giderek yetisini kaybetmeye, kafamın sağ kısmının balon gibi şişiyormuşcasına bir hissiyat vermesiyle devam etti. Daha sonraları birkaç kez daha hastane duvarlarını aşındırmama rağmen, kulağında bir şey yok diyerek beni postalayıp durdular. Fakat var. Yani kafamın sağ tarafı balon gibi şişmiş hissediyorum ve hissiyat her geçen yıl daha da arttı.

Ayrıyetten, konuşurken kulağımdan bir kıkırdak hissiyatı alıyorum, çenemden de kemik oynaması hissediyorum sanki ve bu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Sessiz konuşmaya çalışırsam özellikle, daha çok belirginleşiyor.

Şimdi elbette ben burada derdim nedir, derman olur musunuz demiyorum, diyemem de. Bu işin ehli kulak hastalıkları uzmanı doktorlardır tabii ki. Ancak hastanelerde bulamadığım çareyi, özel doktorlarda denemek istediğim zaman da muayene için bile deli paraları görünce şok oldum ve imkansızlık yüzünden elim kolum bağlı kaldı.

Sorma sebebim, bu durumun benzerini yaşamış veya ne olabileceğiyle ilgili fikri olan var mıdır onun öğrenmek istemem. Sağlık elbette parayla ölçülemez ama parayı yaratamadıktan sonra pek de öyle yürümüyor maalesef.

tahmin yürütemem ama üniversite hastanesine gidin biraz mıncıklasınlar onlar araştırmayı severler diye öneri verebilirim

  • argent dawn  (24.03.15 09:01:20)