Kahvalti sorusu capsliii

Ogrenci yurdunda acik bufe kahvalti veriyoruz.

Seneye olacak hizmet için dun bi anket tarzı bisey yaptim.
Diyorlar ki; abi bu kahvaltıyı insan yemez. Ahanda o kahvalti:

imgur.com

Bugün omlet vardı, diğer günler cips, sigara böreği, kasar-salam, cikileta ...vs oluyor.

Bu kahvaltı iyi değil mi lan simdi. Ne yiyonuz siz kahvaltıda?

Yoksa zengin simarikligi mi yapiyollaaa. Ne biçim öğrenci lan bunlar.

kaşar, salam, sigara böreği, çikiletanın her zaman olması gerek

  • phoenixboy  (24.03.15 08:31:09)
çok basit bir kahvaltı ekstra bir şey yok. öğrenci adam için yeterli ancak yeni nesiller çok daha iyi şartlar içinden geldiğinden beğenmeyeceklerdir. en önemli nokta bu kaç tl? fiyata göre performans söylenebilir. bir de şehir neresi?

  • azeroth  (24.03.15 08:32:38)
Hergun mu olmalı yani.
120 kişi var burada. 3-5 kişi değil ki.

Cikilota, tahin-pekmez, vişne reçeli, çilek reçeli, tereyağ, bal kombinlerinden 2 tanesini servis aciyoz.
  • zbrs  (24.03.15 08:34:36)
fakir duruyor ya hu, peynir çeşidini arttırabilirsiniz.

maliyet de önemli ama bu sanki hayrına verilmiş kadar basit.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (24.03.15 08:34:36)
ben normal buldum, zengin şımarıklığından yana kullanıyorum oyumu. yalnız çayı beğenmedim, onu bi düzeltin.

  • devilred  (24.03.15 08:36:23)
Kahvaltı ücretli değil. Ekstra para almiyoruz.

İstediğin kadar da yiyosun.
  • zbrs  (24.03.15 08:37:00)
öğrenci başına aylık 400 lira alıyorsanız normal, +500 lira alıyorsanız az.

  • teknikekip  (24.03.15 08:37:41)
ucuz bir yurtsa guzel mutevazi bir kahvalti.

  • jimicik  (24.03.15 08:38:02)
bence canları biraz hamurişi istiyor. poğaça - börek takviyesi yapmayı düşünün derim.

  • zgrydn  (24.03.15 08:38:34)
en kral kahvaltıyı da çıkarsanız yurtta çıkıyor diye yurt yemeği yenmez diye yemez öğrenciler.
hiç bulaşmayın bence

  • arafa  (24.03.15 08:40:16 ~ 08:40:43)
güzel ya mis gibi kahvaltı, her sabah tertemiz mis gibi bundan hem de beleşe yemek süper bi şey bence. daha ne istiyolar amk. ayrıca ilkokullular mı kalıyor o yurtta, koca koca adamlar kadınlar bu kahvaltıyı beğenmiyorlarsa ne istiyorlar? kendileri ne yiyormuş kahvaltıda, anaları ne yapıyormuş ki? nerde bu yurt ben geleyim?

  • der meister  (24.03.15 08:40:45 ~ 08:41:25)
Peynir tek çeşit sanrım. Onun çeşidi biraz arttırılabilir. Eski kaşar, tulum gibi peynirler biraz daha pahalıca biliyorum ama en azından bi taze kaşar filan koyun :) Eğer maliyeti çok yükseltmezse korn fleks, süt, kahve, simit ve meyve suyu tarzı şeyler de (zaman zaman da olsa) konabilirse sofra onlar için kusursuza yaklaşabilir :)

  • pandispanya  (24.03.15 08:40:49 ~ 08:41:33)
Fiyat 500-650
Bunun içinde aksam yemeği de var. Yurtta spor salonundan Saunasina kadar herşey var.

Peki siz ne yiyonuz kahvaltıda bunlardan baska?
3 çeşit peynir mi oluyor tabakta, jambonlar felan.
  • zbrs  (24.03.15 08:42:13)
omlet, menemen, jambon, hindi füme, domates, salata, eski yeni kaşar, zeytin, tulum, beyaz peynir, simit ve bi sürü ot

  • [silinmiş]  (24.03.15 08:42:56)
Daha ne olsun yahu, 4 yıldızlı otel kahvaltısı da özünde bundan pek farklı değil. Ama işte yukarıda da belirtildiği gibi adamların beklenti biraz yüksek. Mesela metal bardağı bir kazanın içine bandırıp çay alan ben için bu çok üst düzey bişey. Sonuç: Bence de zengin şımarıklığı

  • primetime  (24.03.15 08:45:29)
Valla evet, peynir konusunda hassasım. En az 3 çeşit peynir olacak. Gözlemlerime göre Türk halkı peyniri seviyor, aynen öyle.

  • pandispanya  (24.03.15 08:45:30)
Omlete alternatif börek olmamalı. Bazı şeyler sabit olmalı.

  • arnold schwarzeneger  (24.03.15 08:46:22)
kaynamış yumurta sabit olmalı, kalan kısmı yeterli bence.

  • betsy  (24.03.15 08:50:34)
mümkünse haşlanmış yumurta ve kaşar peyniri de ekleyin biraz protin kısmı eksik kahvaltının. günde bir spesyal yapın dediğiniz gibi cips sigara böreği falan bir de poğaça falan koyun tamam işte. daha da istiyorlarsa bok yesinler

  • argent dawn  (24.03.15 08:51:49)
daha ne olsun? extra zengin kahvaltı istiyorlarsa çıkıp dışarda yesin şımarıklar.
sanki baba evinde her sabah peynir tabağı sıkılmış meyve suları, 50 çeşit reçel 5 çeşit ekmek 10 çeşit yumurta (omlet-haşlanmış-kayısı gibi )

aaa!

gidecek kahve diyarına kahvaltı isteyecek aynısı gelecek sadece tabak değişmiş olacak. şunlara bak.
  • indescribable  (24.03.15 08:56:25)
sonuc; cocuklar sikayetci. hem onlarin gonlunu yapmak hem de butceyi zorlamamak icin ufak birkac degisiklik yapin bence. bunlar da
1-yumurta ucuz ve besleyici bir yiyecek. yumurtayi fixleyin. haslanmis, ikiye bolunmus yumurtalar, omletler
2-ikiye bolunmus gevrekler, minik pohacalar
3-peynire cesit
4-salam
  • jimicik  (24.03.15 09:00:32)
Verdiğimiz kahvaltı çok lüks değil, disaridaki açık büfelerle alakası pek yok farkındayım.
Acik bufeden kastim bazı otellerde ki gibi hazır tabagin gelmedigi, ufak paketlerde olan reçel bal yağin olmadığı, istediğin kadar yemek ve bu şekilde servise açık olmasi.
Bunu da açık büfe olarak pazarlamiyoruz, kakmiyoz kimsenin başına.

Yanlız dediklerini gibi insanin yemeyecegi duzeyede değil ki.
  • zbrs  (24.03.15 09:06:11 ~ 09:07:42)
bu nesle poğaça basıcan başka bir şeyden anlamıyorlar :)

  • dieselsingle2  (24.03.15 09:22:14)
yumurta- tahin pekmez olsun isterdim.

bir iki ufak eklemeyle güzel bir kahvaltı bence.
  • gliderpilot  (24.03.15 09:58:57)
boyle buyuk kaseye corn flakes yanına da süt cok da masraflı olmasa gerek
peynire cesit+!
içeceğe çeşit
  • cokponcik  (24.03.15 10:43:30)
ya simdi domates cok pahali. ben aylardir domat yiyemiyorum o yuzden. negzel 3-4 dilim de olsa koymussunuz. ilaveten becel yagi (recelle yemelik) ya da salam gibi seyler hos olur bence. maddi olarak karsilanabiliyosa tabi.

bi arkadas daha solemis, en kral kahvaltiyi da getirsen begenmezler.
bence gayet iyi kahvalti. 5 yildizli otel degil sonucta yurt orasi.
  • guldum gectim genceciktim  (24.03.15 10:48:20)
yumurta veya kaşar fixlenmeli haftanın belirli günleri de ek yiyecek olabilir
cuma poğaça perşembe sosis,salam çarş yumurta gibi de olabilir ; günler arası değişiklik şart bence

  • k  (24.03.15 10:50:17)
çok çirkin ya ben her sabah bunu yemek zorunda kalsam tüm yönetime ve yurt sahibine günde 3 öğün soverim. adamalar 500-600 tl veriyor yumurta opsiyonel(yumurta yemem ama en dadik kahvaltı mekanında bile geliyor)
birde o peynir çok çirkin yaa 10 gün aç dursam yeme onu. zeytini soslamışsınız ne güzel ama diğer yiyeceklere o suyu akmış diğerlerini mumdar etmiş, peynirinde aynı şekilde.

bu yurta kalıyor olsam tez vakitte arkadaş bulur eve çıkardım.
  • kuzey li  (24.03.15 11:48:37)
Zamanında özel yurtta kaldım ben de. bence makul bir kahvaltı.

ben tatmin oldum.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (24.03.15 11:58:57)