[]

Uzun Yol Gemilerinde Çalışmak

Bu konuda bilgisi olanlar var mı ? Birkaç madde ile sorularımı yanıtlar mısınız.

1. Bu alanda hiç deneyimim ve eğitimim yok, iş bulmak kolay olur mu ?
2. Çalışma koşullarının yorucu olduğunu biliyorum, daha detaylı anlatır mısınız ?
3. Maaşlar bu işi yapmaya değer mi ?
4. Hem çalışıp hem dünya gezilebiliyor mu ?

 
eksisozluk.com

artı olarak 4 yıl çalışan bir arkadaşım her erkeğin mutlaka yapması gereken bişey derdi. basit kursları var diye biliyorum iş bulmak kolay.. ama sözleşmeli çalışıyorsunuz. yani çalıştığın gemi belki amerika-brezilya arası çalışıyor sadece. sözleşmeyi kafana göre iptal edemiyorsun.

bol şans
  • dokuzonbeş  (23.03.15 17:28:32) 
Bi arkadaş mürettebattan biriyle takıştı, gemiyle gittiği güney amerikadan istifa edip uçakla geri döndü. Günlerce aylarca gemidesin. Yatıyorsun deniz, kalkıyorsun deniz. Evlilik falan varsa çok zor. Parası iyi, ülke geziyorsun on numara.


  • sehpa fx350  (23.03.15 17:51:48) 
gezemezsin öyle. artık gemiler limanlarda çok durmuyor eskisi gibi.
dursa da liman şehirden uzakta oluyor (bkz: ambarlı)
yine gemi dursa da, sen de çalışıyorsun o esnada, gemide iş bitmiyor
ama ille de o yanaştığın limanı iklimi bir iki tanıyorsun.
yerin yurdun arada indiğin limanlar değil, gemi olacak, buna hazır olmalısın
  • esref  (23.03.15 18:14:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.