CCNA sınavı hk

Üsküdar'da bulduğum bir kurs var. 1285 tl. Bi de kadıköy'de var 1600 küsür tl. Neyse. Bu kadıköy'deki aradı. Dedi ki cisco'nun yetkili şeysi bi biz kaldık dedi. Yani siz başka bir yerde bu kursa gidip cisco sınavına giremezsiniz dedi.

Benim bildiğim şuydu. Sen eğitim al (istediğin yerden) veya alma, cisco ile anlaşmalı bir yere gidip sınava girebiliyorsun.

Bu adamların dediği gibi mi? CCNA sertifikası için girilen sınava katılmak için, bu kursa gidip mi eğitim almak lazım?

Microsoft sınavları için konuşursam öyle bir zorunluluk yok. Kursu istediğiniz yerde alın hatta hiç almayın, Microsoft o kısma bakmıyor zaten. Sadece yetkili merkezlerde girebiliyorsunuz ki zaten sınavı Microsoft sitesi üzerinden planladığınız için yanlış yapma şansınız yok.

Bence burada da durum aynı olmalı, sonuçta sınav ve kurs-eğitim birbirinden bağımsız şeyler.
  • spadram  (23.03.15 12:45:43)
Yalan söylemişler. Sınava girmek için kursa gitme zorunluluğun yok. 295 dolar sınav ücretini yatıran girebiliyor sınava.

  • synesthesia  (23.03.15 13:07:48 ~ 13:13:12)
sınav yapan yetkili kurum cisco ile anlaşmak zorunda değil. prometric veya vue ile cisco anlaşıyor kurum da prometric veya vue ile anlaşıyor. böylelikle sınav satın alabiliyorsun.

eğer bahsettikleri program cnap gibi ise evet, cnap da kursa gitmek zorunlu. ama zaten kendisi kurs, eğitim programı.

edit: cnap cok eski bir uygulamaydi, hala yapiliyor mu emin degilim.
  • kobretti  (23.03.15 13:36:42 ~ 14:36:02)
Kendi kendine evde çalışıp giriyor insanlar.
Yok öyle bir şey kandırmışlar seni.
Bteğitime de bak mutlaka.
  • Giovanni Pipitto  (23.03.15 14:51:04)
Kurs şart değil. Yalan söylemişler. Hazırlık ve 295$ varsa sınav merkezinden randevu alınıp girilebilir her zaman.

  • n3tw0rk3r  (24.03.15 14:34:53)