[]

jant ebatları

bu iki farklı araçta jant stili aynı olmasına rağmen ilk araçta daha spor görünmesinin sebebi 'yalnızca' lastiklerin daha ince olması mı?

yani şöyle sorayım bu iki jant aslında aynı boyutta ama lastiklerin kalınlıkları mı farklı,

yoksa 1. resimde iki durum aynı anda mı söz konusu (hem ince lastik hem daha büyük jant) ?

sadece ince lastik takarak 2. yi 1. gibi yapabilir miyiz?

 
doğru tespit. 1. araç daha büyük jant ebatına sahip, dolayısıyla ince yanaklı lastikleri var. bu aracı daha spor gösteriyor. büyük ihtimalle lastik genişliği de farklıdır ve önden-arkadan 2. aracan göre daha spor görünümü vardır.

sadece ince yanaklı lastikle olmaz. hem o zaman orijinal lastik çapından uzaklaşırsınız. lastiğin yuvarlanma çapı değişir, hız, kilometre göstergesi yanlış göstermeye başlar. aracın çekiş, hızlanma değerleri farklı olur. yani teknik olarak da aracın motor devri ve yol alma dengeleri ile oynanmış olur. ama büyük ebatlı jant ve ince yanaklı lastik kombinasyonunda bu yuvarlanma çapı ya değişmez ya da fark az olur.
hesap için şurayı kullanabilirsiniz:tireconvert.com
  • akks  (22.03.15 06:43:28) 
ilk fotoğraftaki araba benim arabanınn aynısı, lastik ebatlarım 195 55 16


  • wrayburn  (22.03.15 09:48:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.