pdf'ler için en iyi e-reader ?

çoğu akademik metin pdf olduğu için ve okunacak çok şey olduğu için e-reader almaya karar verdim ama yaptığım yüzeysel araştırma e-reader'ların pdf'ler söz konusu olduğunda o kadar da efektif olmadığını öğrendim.

tablet al demişler de ipad3'e sahibim ve pek de konforlu olduğunu söyleyemeyeceğim. ek olarak oldukça ağır geliyor bana.

ne yapsam ? pdf'ler düzgünce kindle'da rahatça okunacak bir formata dönüştürülebiliyor mu ?

eğer pdf'ler word tabanlıysa evet
fotoğraf tabanlıysa üzgünüm :(

  • mesgul ve huzursuz  (21.03.15 13:42:21)
sadece metinse kindleda sorunsuz okursun ancak font ve yazı büyüklüğünü seçemiyorsun bazı dosyalarda. yok bolca çizim grafik formul felan varsa okuduklarında o zaman sıkıntı işte. ekrana tam oturmuyor grafikler.

  • genc irisi  (21.03.15 13:42:57)
kindle ile pdf ler kindle in dosyasi mobi ye cevrilince ayni e kitapmis gibi yazilari, fontlari büyülterek okunabiliniyor hatta sizin mobi'ye cevirmek icin ekstra bir programa da ihtiyacaniz yok, kindle inizin bir mail adresi oluyor pdf i o mail adresine yollayip subject yani konu yerine sadece "convert" yazip pdf i mail ekliyorsunuz, kindle o pdf i mobi ye cevirip direk amazon cloud ya yani dolayisla kindle nize gönderiyor ben almanya da yasiyorum ama amazon ile her yerde böyle oldugunu dusunuyorum. kisacasi kindle candir! :)

edit: ama siz bunu manuel yapmak istiyorsaniz convert programi calibre ile pdf i mobi ye cevirip bilgisayar ile kindle e yükleyebiliriniz!
  • bonaparte  (21.03.15 14:06:47 ~ 14:09:59)
Ben normal tablet aldim. Guzel pdf readerlar var. Otomatik senkronizasyon da ayarladim. Memnunum. Pdflerin buyuk cogunlugu ebook formatina donusmez.

  • f_d  (21.03.15 16:32:45 ~ 16:33:47)