müsli olayı

Sağlıklı beslenme falan derken asla yiyemedigim şey olan yulaf ezmesini deneyecegim kahvaltıda.. Yalnız bunu galiba hasliyorlar falan sizin tarifleriniz neler ?

Ben direkt sütle ya da yoğurtla yiyorum, bilindik markalardan bir işini görür. Haşlandığını hiç duymadım. Gerçekten saatlerce tok tutuyor.

  • hana bi  (20.03.15 19:32:00)
ben de kaynar suyu doğrudan üzerine döküyorum yulafların birkaç dakika şişmesini bekliyorum sonra karıştırıyorum

sade de yiyebilirsin zevkine göre içinde yarım muz ezebilirsin, üzerine tarçın serpebilirsin, kuru yemiş ya da meyveler ekleyebilirsin
  • freebird5406_2  (20.03.15 19:36:32)
kanka ben soguk sutle yiyorum.

  • ne desem bilemedim  (20.03.15 19:45:32)
benim hatun sütle haşlıyor. azıcık yumuşadıktan sonra muz katıp eziyor iyice. anca o zaman yenilebilir bi tadı oluyo.

  • parola58  (20.03.15 19:51:06)
ben de soguk sütle yiyorum. kuru veya taze meyveyle cesitlendirebilirsin. ben her gün ayni seyi yemis olmamak icin elma, armut, muz, cilek dogruyorum icine. ya da biraz findik, badem, kuru üzüm atiyorum.

nadiren sabah sicak bisey yemek istedigimde sütle hasliyorum. tarcin ve bal ekleyince hafif sütlaca benziyor. (bkz: porridge)

mevsim ve kafana göre takilabilirsin.
scontent.cdninstagram.com
  • shi aila  (20.03.15 20:11:23)
herkesten değişik olarak ben sütle azcık kaynatıp üzerine tuz ekiyorum. çok güzel bir lapa oluyor :)

midevi ve doyurucu.
  • mea maxima culpa  (20.03.15 20:16:31)
AKtarlardan genelde yulaf ezmesi alıyorum. Poartakal suyuyla genelde karıştıryorum, boza da oluyor. Badem sütü, pirinç sütü de bulursam. Kuru kayısı, tarçın filan atıyorum.

Benzer olarak yenen buğday ruşeym de var da onu denemedim nasıl bir şey.
  • Cursed Chico  (20.03.15 20:49:47)