ne tür müzik dinliyorsun?

bana bu soruyu sorduklarında hep ebliyorum. siz nasıl cevap veriyorsunuz?rockçıyım herkes bilsin gibi mi mesela?

  • Thredith  (19.03.15 21:21:20)
duyduğum en ebleh sorulardan biri, mümkünse cevap verme. müziğin janrlara ayrılmasına bişey diyemem lakin insanın sadece bir müzik türünü dinleyip onun militanı gibi davranması bana çok saçma geliyor. en son fink konserine gitmiştim, geçen sene booka shade'de kopmuştum, haftaya erdal erzincan izleyeceğim. geçiniz.

  • bruceandwayne  (19.03.15 21:22:52)
Soru sacma. ama cevap vereceksem mevzuyu az carpitip caldigim enstruman ve dolayisiyla dinledigim sevdigim kisilerden bahsederek giriyorum konuya.

  • rayde  (19.03.15 21:25:46)
arabesk ve arabesk rap denen allahın belası iki illet dışında black metale kadar dinlerim.

  • cetoxim  (19.03.15 21:35:22)
Çok zor bir soru bu. 7-8 tane müzik tipi sıralıyorum ama çoğunu köküne kadar dinlemiyorumdur. Üşeniyorsam klasik rock deyip geçiyorum da, en azından en genel onu söyleyebilirim diye; onda bile bir sürü alt janr var dinlemediğim. Ya da dinlemediğimi ifade edip de belirli şarkıcıları sevdiğim şeyler olabiliyor. Ama sanırım bu soruda önemli olan keskin olarak "Şunu dinliyorum" diye nokta atışı cevap vermek değil de, bir taraf İsmail YK dinliyorken diğerinin Black Sabbath dinlemesi gibi durumları netleştirmek.

  • aychovsky  (19.03.15 21:42:37 ~ 21:53:47)
"ağırlıklı olarak elektronik-endüstriyel" diyorum.

  • der meister  (19.03.15 21:43:22)
"huzur deep house'ta"

  • shotgunwoman  (19.03.15 21:48:41)
boş küme gibi bir soru. tamam, olay 'kulağıma güzel gelen her şeyi dinliyorum' çiğliğinde de değil ama kardeşim bin tane tür var.

post-punk/darkwave dinliyorum mu diyeceksin misal karşındaki insana? ya da ne bileyim contemporary classic deyince karşındaki anlayacak mı?

bu soru sorulunca verebileceğim tek cevap, 'güzel şeyler' oluyor. çünkü güzel şeyler dinliyorum. bunun içinde taverna da var, goth rock da; dream pop da var, indie rock da.
  • mermize  (19.03.15 21:48:43)
dark techno.

  • disardayim  (19.03.15 21:52:19)
mermize +1 ya da tarkan - kış güneşi

  • kafadanbacakli  (19.03.15 22:03:34)
Chill out, lounge, doom metal, melodic death metal, blues, jazz, punk, azda elektronik son dönemde (ama daha "more beat" olanından)

  • Tears of Devil  (19.03.15 22:04:44)
Synthpop, hi-nrg, dark wave, italodisco, ahmet selçuk ilkan güfteleri ve selami şahin besteleri falan diyorum.

  • kargn  (19.03.15 22:58:34)
Kulagima hos gelen ve uzerinde emek verildigini hissettigim herseyi dinliyorum diyorum.

  • halitkin  (20.03.15 01:55:14)
her şeyi dinliyorum diyorum vay karaktersiz diyorlar. 1 türe yönelmeliymişim karakter kazanabilmek için. karakter bu kadar basit bir şey çünkü.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (20.03.15 01:59:29)
Progressive diyorum, konuşma tıkanıyor.

  • johan sebastian  (20.03.15 02:14:47)