yazıcı \ ethernet \ ağ problemi

Ofisteki bir bilgisayarda çift ethernet kartı var. Birisi kros bağlı diğeri normal ağa bağlı. Makineyi kurduğumuz zaman bilgisayardaki hangi ethernete bağlanacağını seçme şansı var mıdır?

bildigim kadariyla "su baglantiyi" kullan diyemiyoruz windows makinalarinda. windows ip adresine bakip ona gore kendi seciyor.

  • wpi  (25.08.09 16:56:06)
@that was just a dream, problem yazıcının bağlandığı anda normal etherneti değil krosu görmesi sanırım. bana da iyi anlatılmadığı için bu şekilde yazabildim ancak.

@wpi, peki biz krosu değil de normal bağlantı olanı görmesini nasıl sağlayabiliriz?
  • nihilanth  (25.08.09 18:58:39 ~ 18:59:08)
bi deneyelim.

Network Connections / Properties / Advanced / Advanced Settings Tabinda / Adapters and Bindings / Burada Connections Altinda Onceligi vermek istediginiz Agi / Network'u secin ok yardimiyla uste cikartin. sonra ok'leyip yapmak istediginiz seyi tekrar deneyin. burada yaptigimiz ag onceligini degistirmek.
  • that was just a dream  (25.08.09 20:01:03)
Farklı aygıtlar birbirine Normal bağlantıyla, aynı aygıtlar birbirine Cross bağlanır.

Örn: PC - PC > birbirine cross bağlanırken, PC - Hub > birbirine normal bağlıdır.

Bu durumda PC - Yazıcı bağlantısıda Normal olması gerekir diye düşünüyorum.
  • HaNeDaN  (25.08.09 20:42:26)