Elimde bi ses sistemi var ama nasi kuracam bilmiom

kenks simdi bi 5+1 bi ses sistemi var yengenizin evinde onu kuracam. sorun su ki 1. sistemin kullanim kilavuzu yok, 2. bikac kablo eksik gibi gelio bana ama tam kestiremiyom, 3. daha once ses sistemi kurmadim.

elimdeki techizat su:
1 adet risivir tarzi bi cihaz
1 adet subwoofer
2 ayakli, 2 ufak, 1 de yana yatirmalik hopallor

bu hopallorlerin kablolarinin ucu ciplak. kulaklik ucu gibi soket tarzi deyil. subwoofer'da bu ciplak kablolarin girecegi yer yok. risivirda da 2 tane oyle yer var. ama bende 5 hapollor x 2 kablo ucu = 10 tane uc var. bunlari nereye sokacam hangisi nereye girecek belli degil.

uzun lafin kisasi ben bu cihazlarin (risivirla subwoofer'in) kablo giren arka taraflarinin fotosunu ceksem hayirsever bi arkadas abi sunu suraya bunu buraya takacan diye bilale anlatir gibi anlatabilir mi? vallaha cok makbule gecer.

bütün soketlerin ve jackların fotoğraflarını çekersen senin de cevap vereceklerin de işi kolaylaşır.

  • kimlanbu  (19.03.15 14:05:12)
aksam evden bi daha yaziim o zaman kanka eyvallah

  • joelskellington  (19.03.15 14:05:51)
o risivır tarzı cihaz muhtemelen AVR dir.
marka-modelini yazarsanız fotoğrafa gerek kalmaz.
öncelikle ses sistemini neye bağlayacaksınız tv mi? ses iletimi nasıl olacak? gibi
soruları cevaplamanız lazım
teknoseyir.com

şu videoyu izleyin belki faydası olur.
Gene çözemezseniz olayı bana marka model yazın yardımcı olurum
  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (19.03.15 15:04:00)