mühendisler, mimarlar bi bakin

selamlar.

bi mühendislik bürosunda haftada 40 saat calisiyorum. genelde fazla mesai yapiyorum ücret karsiligi.

simdi diyelim benim aylik maasim saate bölünce net 30 lira yapıyor, müsteriye fatura edilen de 75 lira saat basina.

isler cok yogun oldugu zaman patron diger bürolara is paslıyor, onlar da saatine 75 lira aliyorlar bizden.

simdi söyle bir sey mümkün mü? ben patrona desem ki sen disariya verdigin isleri de bana ver, oraya verecegine bana öde ayni miktari. ben de is saatleri disinda, misal cumartesi, ek olarak calisayim.

var midir bu sekilde bi tecrübesi olan?

fazla para alayım derken patronun cumartesi de mesaiye kal, madem çalışmaya niyetlisin demesin sonra? herifin karakteri nasıl ona göre davranmalısın bence, yavşak bi karakterse riskli

  • benim adim kerim hepinizi severim  (18.03.15 23:04:56)
onu da düşündüm ama şeker gibi bi adam, kendisi diyor hatta çoğu zaman çok yorma kendini arada git bikaç gün diye.

aslında iki taraf için de kazançlı bi durum yani, o yüzden merak ettim diger firmalarda durum nasıl diye.
  • ben de  (18.03.15 23:11:27)
benim kuzen bilgisayar firmasında çalışırken bu tarz birşey yapmıştı. patronuna demiş işten ayrılıp kendi firmamı kurup oradan çalışayım sana, hem de masraflarımı gider gösterir daha fazla kar ederim falan demiş patronuna. patron da kabul etmişti. detayları pek bilmiyorum.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (18.03.15 23:16:17)