Duyuru beni Sınava hazırla !

efenim sınavımız bir ingilizce sınavı, bkz:PTE, baktım ki giren kişi pek yok ben de normal yollardan hardcore bir şekilde hazırlanmaya karar verdim.

sizden ricam:

grammer için bir kaynak ( internet sitesi, kitap vs ) - basitçe anlatsın hatırlayayım, hatta bu cümleyi tekrar kurmalar, tersten kurmalar falan. ( yarın kitap almaya falan gideceğim o yüzden bu konuda sana güveniyorum duyuru ! )

Vocabulary için bir kaynak : android app falan varsa yolda da bakarım, onun haricinde bir listeniz, güzel bir kaynağınız var ise çok makbule geçer.

Writing: taktik, örnek, kaynak.. tırsıttığım noktalardan biri de bu.

kısaca az zamanım var ve özellikle grammer ve kelimelerin yazılışı konularında eksiklerimi kapatmam lazım ( konuşurken sorun yok ama çok saçma yazım hataları yapabiliyorum allways vb gibi, bir çok kelimenin okunuşunu bilirken yazılımlarını unutmuşum :/ )

geçir beni bu sınavdan duyuru, elini ayağını öpem !

"advanced grammar in use" kitabi.

  • delifaruk  (18.03.15 21:40:23)
bilmediğin sınava girmemeni öneririm.
şimdi bu konuya cevap olmadı.

konuya cevap veriyorum: kelime için cesur öztürk-building skills for proficiency kitabını al.reading'i de güzel onun.
writing için bir fikrim yok.
grammar için ise: grammar in use 3'lüsünü kullan.
  • rakicandir  (18.03.15 21:55:01 ~ 21:57:01)