mac'ten flashdisk'e nasıl dosya atarım?

mac için özel flash diskler var mı? normal flash diski mac'te kullanmak için bazı işlemler yapılıyormuş ama program indirmekten ve bilgisayardan pek anladığım söylenemez. dizi, fotoğraf falan saklayacağım. yardım eli uzatın lütfen...

alt tarafı usb belleği fat32ye dönüştüreceksiniz. windows kullanıyorsanız flash diski takınca bilgisayarımda beliriyor bellek sağ tuşla basıp biçimlendir diyorsunuz ve üstteki listeden fat32 i seçip onaylıyorsunuz. başka bi işlem istemiyor

  • masa penisi  (18.03.15 20:40:09)
ilk defa duyuyorum.. ben usb bellekleri ekstra bir sey yapmadan windows ve mac'de portlara takip takip kullaniyorum. su ana kadar bir ariza cikarmadi.

  • mushtopus  (18.03.15 20:45:39)
mac'te windows kullanmıyorum? kendi sürümünü kullanıyorum os x olmalı.

  • pinkpeony  (18.03.15 20:47:46)
windows kullanmıyorsam nasıl yapacağım masa penisi?

  • pinkpeony  (18.03.15 20:48:15)
disk utility'den fat32 ya da exfat olarak formatla.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (18.03.15 20:50:41)
aynen disk utility var applications/utilities klasöründe

  • masa penisi  (18.03.15 20:53:01)
FAT32 kullanırsanız 4 GB'dan büyük dosyaları kullanamazsınız. Bunun için exFAT kullanmanız gerekiyor.

Ancak yeniden biçimlendirmektense en basit işlem mac'e Tuxera NTFS programını kurmanız, böylece biçimlendirmeye falan gerek kalmadan hem windows hem mac sorunsuz dosya yazıp okuyabilirsiniz. Googleladığınızda ücretli olduğunu göreceksiniz, malum yerlerde bulabilirsiniz Tuxera NTFS'i.
  • tyler dordin  (18.03.15 20:54:06)
disk utility ne diyordum ki,,
wdc.custhelp.com

neyse disk utility'i açabildim ama nerden fat32 ya da exfat yapıyorum onu göremedim??
  • pinkpeony  (18.03.15 20:54:59)
hm tyler dordin, senin dediğini yapacağım şimdi. umarım işe yarar.

  • pinkpeony  (18.03.15 20:56:12)
tyler dordin, kurdum oldu.

yanıtlayan herkese çok çok teşekkür ederim.
  • pinkpeony  (18.03.15 21:05:14)
sil / erase var tepede disk utility'de onunla formatlayabilirsin. tuxera ntfs veya paragon ntfs de yazıldığı gibi işini görür. ama hdd'yi falan tuxera ile kullanırsan time machine yedekleri alamazsın illa ki mac os x journaled olması lazım time machine kullanacağın diskin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (18.03.15 21:12:11)
time machine yedekleri ne? şu an atabiliyorum mac'ten flash diske?

  • pinkpeony  (18.03.15 21:23:56)
time machine sürekli yedek alan bir sistem. olur da ilerde harici disk alırsın ntfs olarak kullanmaya çalışırsın diye söyledim.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (18.03.15 21:47:09)
Flashbellek dedigim harici disk zaten.

  • pinkpeony  (19.03.15 08:17:18)