hangi kursa gidelim

merhabalar!bu yıl ismek'in sadece tek branş için öğrenci aldığını okudum.şimdi acaba hangi kursa gitsem diye düşünüyorum.dil kursuna mı yoksa bilgisayar kurslarına mı gitsem?.yardımlarınız için teşekkür ederim.

neye ilgin olduğunu bilmeden cevap vermek garip ilgin ve yeteneğin doğrultusunuda seçim yap. yine de fikrimi söyliyeyim bilgisayarla ilglii bir bölüme git bence. grafikerlik olabilir mesela.

  • orange coffee  (25.08.09 09:32:29 ~ 09:33:12)
1-Bilgisayar İşletmenliği: Bilgisayar işletmenliği eğitimi alan kursiyerlerimiz bu eğitimlerle yazı yazmaktan başlayıp, grafik çizimi, programlama, sunum, animasyon, internet işlemlerini yapabilecek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunarak iş alanlarını genişleteceklerdir. İSMEK’teki temel eğitim süresi 160 saattir.

2-Muhasebe Yardımcılığı: Bir işletmenin belirli bir hesap dönemindeki ekonomik ve finansal olaylara ilişkin para ile ifade edilebilen bilgilerinin bilgisayar ortamında toplanması, sınıflandırılması, kaydedilmesi, özetlenmesi, yorumlanması ve ilgililere sunulması görevlerini içerir. Genel ve yönetim muhasebesi olarak çeşitleri vardır. İSMEK’teki temel eğitim süresi 300 saattir.

3-Web Tasarımı: Web sitesi tasarımları görsel açıdan estetik ve kolay izlenebilir, içerik açısından ise işlevsellik ile kolay ulaşım sunması gereken tasarım projeleridir. DreamWeaver, HTML, Front Page, Photoshop, Fireworks ve Flash programları web tasarımında öne çıkan başlıklardır. İSMEK’teki temel eğitim süresi 150 saattir.

4-Grafikerlik: Kartvizit, broşür, logo, kitap, dergi, gazete, desen tasarımı, fotoğraflar üzerinde değişiklikler bu programları kullanarak yapılmaktadır. Grafik programları; Corel Draw, Photoshop, Freehand ve QuarkXPress’dir. Yayınevleri, reklam ajansları, matbaalar, tekstil firmaları grafikerlerin çalışma alanlarının başında gelmektedir. İSMEK’teki temel eğitim süresi 200 saattir.

Bilgisayar isletmenligi dusunmuyorsunuzdur herhalde. Diger 3 konudan biri ilginizi cekiyorsa ona, yoksa dil kursuna gidebilirsiniz.
  • dahicocuk  (25.08.09 09:33:03)