tansiyon aletini nasıl kullanıyorsunuz?

soruyu acıyımda yanlıs anlamaya mahal vermiyim. bi iki doktora gittim biri 25 mglik oburu düzenli kontorl sonrasında 25 mglyi 50 mg ye cıkardı ve iş yerındeki duzenli olarak hur gun olcturdum. halende arada bir olcum yapıyorum.

bana da gecenlerde kendine bi tonsiyon aleti al. sabah aksam düzenli olarak olc. hayatının sonuna kadarda bunu kontrol altına alman lazım falan dedi.

e ben simdi günde bi kere ilac alıyorum ztn.

aletle duzenli olctugum zaman nolcak ki?

ilacın işe yarayıp yaramadığına bakılacak?

  • ayrıl coco  (17.03.15 20:20:56)
Tansiyonun yine yükselebilir / düşebilir ona göre ilaç düzeyini ayarlamak için her gün ölçmek iyidir.

  • lilidance  (17.03.15 22:01:47)
tansiyon birsürü başka probleme yol açabilen basit gibi görünen ama uzun dönemde önemli sonuçlar doğuran bir hastalıktır. yaygın olduğu için bize hastalıkmış gibi gelmez ama öyle. dr unuz çok doğru söylemiş. kontrol çok önemlidir. düzenli olup olmadığı artıp artmadığı. uygulayın.

  • mobydick  (20.03.15 23:46:45)