[]

OSYM neden sınav sorularının tamamını yayınlamıyor?

Son sınavıma gireli uzun yıllar oldu ama merak ediyorum.

1) Şimdiye kadar yayınladıklarından ne zarar gördü de şimdi yayınlamıyor? Yanlış soruların medyada haber yapılması mı problem oldu?

2) Yayınlamadığı soruları ne yapacak? Aralarından seçip tekrar mı soracak?

3) Öyleyse yayınladığı soruları neden yayınlanıyor?

4) Bu sorular çok mu değerli? Bu gizlilik neden? Bu durum çok saçma değil mi?

 
1-2 sınav kagıtlarına gore degıl de yakınlıga gore yerlestırılme ıddası vardı alakalı olabılır. kopya seylerı de vardı.

3- danıstay kararına uyduk aha bakın demek ıcın.

4- sacma degıl plan
  • bryan fury  (17.03.15 10:39:24) 
ilk olarak geçen sene başladı. mazeretleri bir soru havuzu oluşturmak. kopya ile bir alakası yok.

evet saçma.
  • mattiadestro  (17.03.15 10:58:50) 
genel cevap vereyim, dershanecilik yapan denemelere soru hazırlayan bir eğitimci bu durumla ilgili şöyle demişti; ösym her yıl bilmem kaç tane sınava yüzlerce soru hazırlıyor artık tıkandılar soruları açıklamayarak bir havuz oluşturacaklar bu yıl sordukları soruyu 2 sene sonra başka bi sınavda rahatça kullanabilecekler.


  • Golgi  (17.03.15 11:02:59) 
ösym başkanı, dershanelerin ekmeğine yağ sürmemek için soruları yayınlamayacağız dedi. sebebini kaçırdım.

ama her türlü saçma salak bi şey tabi o ayrı.
  • nodrap  (17.03.15 12:33:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.