Yeşil pasaport kullanım süresi

Selamlar efenim,

Ben şu an 23 yaşında lisans öğrencisiyim, seneye mezun ollur olmaz yüksek lisansa başlayacağım, yani öğrencilik halim aralıksız devam ediyor olacak (ama yüksek lisans yurtdışında olacak) , bu Yeşil Pasaport'u daha ne kadar kullanabilirim?

Bazıları diyor ki 25 yaş ama hiç istisnası yok mudur, illa 25 olunca alıyorlar mı insanın elinden? Bir de benimkinin süresi Şubat'ta doluyor ama 25 i doldurmama 7 ay kalmış oluyor Şubat'ta, 7 aylık Yeşil Pasaport vermezler herhalde ?

En son değişmediyse alıyorlardı, arkadaşım yüksek lisansta olduğu halde kaybetti.
7 aylık verip vermeyeceklerini bilmiyorum ama isterseniz bugünden değiştirebilirsiniz mesela suya falan düşürüp.

  • whoosie  (17.03.15 10:20:10)
bugünden yeni çıakrt bir tane suya düşürüp

sigortalı işe girmediğin sürece sıkıntı olmaz 25e kadar kullanırsın
  • efrasiyab87  (17.03.15 10:22:30)