Pc'nin internet baglantisi gitti

Kiz arkadasim torrentten film falan indirmis sabah virus taramasi yapti bi dolu virus sildi mcaffee ile sonra pc'yi kapadi. Aksam geldik laptop internete baglanmiyo baglandi gozukuyo ama net yok bunun uzerine malwarebytes kurup 100kusur daha virus sildim ancak hala baglanmiyor ne yapmak gerek system restore da yaptim modem bi sekilde kullanici kisitladi desem hic dokunmadim modeme

bana olmuştu bu. vpn'i silmeme rağmen bi sürücü yüklemiş onun tikini kaldırdığımda hemen bağlandı. baktınız mı tanıdık olmayan ne varsa kurcalayın.

  • apartman teyze  (17.03.15 04:57:53)
Combofix i deneyin.modemi kapatıp açın.tekrar bakın .

  • 1adam  (17.03.15 04:59:59)
combofix yükleyemiyorum ya windows'un bu sürümünü desteklemiyormuş artık :/ modem'i de denedim olmadı. şimdi apartman teyze'nin dediğini dinleyerek revo uninstaller yükledim programları siliyorum da sil sil bitmez bunlar. bu arada win defender ve malwarebytes ile tekrar taradım virüs bulamadı

  • KidLazer  (17.03.15 11:35:35)
Görünen programları silmeyle düzelmez .köklü tarama yapmak lazım.
Taramadan önce sistem geri yükleme kapalı olsun .

  • 1adam  (17.03.15 13:26:35)
bidb.itu.edu.tr şu örnek görselde öğeler alanında "hotspot shield driver" yazılı bir öğe daha vardı onu kaldırdım öyle çalıştı benim. bilmediğin bir sürücü var mı baktın mı buraya?

  • apartman teyze  (17.03.15 15:39:16)
revo uninstaller'la saçma sapan tüm programları registry key'lerle birlikte kaldırdım güvenli modda yine taradım ama fayda etmedi tek çare windows'u refresh etmekten geçti ki şimdi çalışıyor ancak malum progrmalar gitti

  • KidLazer  (17.03.15 17:02:13)