Yurtdışında bir okula Burs başvurusu / Yardım

Merhaba,

Burda belki bilenleriniz, tahmin edenleriniz vardır ben pasta ve tatlı işe çok fazla ilgiliyim ve kariyerimi bu yönde değiştirmek istiyorum. Bunun için Istanbul'da bir iki yerle görüştüm fakat sonuç olarak bana çok bir şey katmayacağıı fark ettim. Okullardan iletişime geçtiğim, başvuru sırasında konuştuğum insanlar da zaten bu yönde fikirlerini söylediler.

Yurt dışından birkaç okul ile iletişime geçtim de içlerinden biri, ki en çok istediğim burs başvurusunu essay olarak yazıp onlara yollamamı istedi. Bu benim için klasik başvuru sürecinden çok daha iyi ama bir de kötü tarafı var ki hiç burs başvurusu yapmadım şimdiye kadar. Aşırı stresliyim bir süredir bu okullar yüzünden. Artık fiziksel sağlığımı bile etkilemeye başladı. Şu konuda fikri olanlar yardımcı olursa çok makbule geçer gerçekten.

Şöyle bir şey dediler: we require that you send in an essay introducing yourself as well as describing why you feel you are a good candidate for the scholarship and why you feel you deserve the funding.

Harıl harıl örnekleri okuyorum sabahtan beri yalnız size de danışmak istedim. Aranızda böyle bir başvuru yapıp, essay falan yazan oldu mu bu tarz şeyler için. Bana verebilecek tavsiyeleriniz var mı?

yeditepe gastronomiye giren bir kaç tanıdığım vardı. burs almak için mülakatta samimi olarak, gerçekten bu işi sevdiğini ve istediğini onlara anlatman gerektiğini söylemişlerdi. bu belki fikir verir.

  • zebragibi  (16.03.15 18:45:30 ~ 18:45:55)