fikir var bilgi yok

diyelim bi konuda fikrimiz var. bununla ilgili mobil cihazlar için bir uygulama yapmak istiyoruz. bu fikri çaldırmadan nasıl ürün ortaya koyarız?

yazılım bilgimiz yok.

gidip bir firma ile sözleşme yapar, anlaşırsınız..

mesaj attım..
  • dedim dedim de kime dedim  (16.03.15 17:42:14 ~ 17:54:09)
(@dedim dedim de kime dedim) dedigi gibi bir firmayla halledin. bir sahis gelistirici ile yaparsaniz isin biteceginin ya da calinmayacaginin garantisi yok. Bu gibi durumlarda patent söz konusu olmuyor. Yazilimi en ince detayina kadar dökümantasyonunu yapip sözlesme imzalayin. Dökümantasyona uygulamanin tüm detaylarini, diagramlarini (Use Case, Activity vs.) ve ekran arayüz tasarimlarini ekleyin ve sözlesme ile birlikte firma ile karsilikli imzalayin.

Ayrica calinacak diye de cok cekinmenize gerek yok, piyasada bircok fikir dolaniyor, sizinki cok harika bir fikirse zaten uygulamayi piyasaya koyduktan en gec 1 ay sonra cok daha güclü sermaye ile taklidi cikacaktir.

Taklit cikma durumunda iki yolunuz var. Birincisi cok büyük bütce ile pazarlama yaparsiniz, piyasada güclü kullanici ve baglanti saglarsiniz, taklitler ciliz kalir. Ikinci yöntem ise, en güclü özelliklerinizi kapali bir sekilde yedekte tutarsiniz, taklidiniz cikinca bu özelliklerinizi de piyasaya sürer, teklitlerden hep bir adim önde olup rekabet avantaji saglarsiniz.
  • emrahday  (16.03.15 17:52:15 ~ 17:54:29)