Sakal tıraşı

Makine mi daha çok tahriş eder jilet mi.

Şimdi sakallar biraz sert olunca özensiz yapıldığında kanama yapıyo, makineyle ol dediler , berberde makineyle oldum daha çok tahriş etti gibi, cilt kuru zaten. Haftada bir Tıraş olurum bir de.
Sizce makine mı jilet mi?

jilet daha çok tahriş eder tabiki.

  • 3003  (16.03.15 15:43:07)
ben oldum olası makineyle olurum. daha bir kere jilet sürmüşlüğüm yok. makineyi kullanmaya başladığım zamanlarda cildim hemen alışamamıştı ama. yavaş yavaş alışmaya başlamıştı. 10 senedir sıkıntı yok.

sakal mı jilet mi sorusu bomba yalnız. bence süper mario :D
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (16.03.15 15:47:56)
27 yasindayim.
Jiletin ucunu kırıp tıraş oluyorum. Ve bu yaşıma kadar tras köpüğü almisligim yoktur.
Askerdeyken cebimden çıkartır, kuru kuru tras olurdum.
Su an sadece sıcak suyla ıslatıp kesiyorum.
Tras makinesiyle de munasebeti m sadece berberde oldu, oda faulleri düzeltmek için.
Suratım hic patates tarlası gibi değil, aksine 22-23 gösteren babyface adeta.
  • zbrs  (16.03.15 15:48:36)
makineye gecmeyi senelerce erteledigime pismanim. cildin benimki gibi asiri hassassa yine bi miktar tahris oluyo ama jiletten sonra lafi bile olmayacak seviyede az.

oneri olmasi acisindan, philipsin 3 jiletli makinesinden kullaniyorum. dusta da kullanilabiliyor.

edit: surdakiyle ayni kasa. model farkli sanirim. static.bootic.com
  • lunker  (16.03.15 15:51:11 ~ 15:52:09)
makine tabi ki daha az tahriş eder. onu tercih ediyorum tras olmaya basladıgımdan beri, bugun kadar bir kere bile jiletle dokunmadım

  • cokponcik  (16.03.15 15:53:35)
tikibarsoap.com

al sana bilimsel kanıtı, makineyle olanın görüntüsü rezil rüsva olan kıl, diğer düzgün kesilmiş olan ise jilet -soldaki yani-

bu arada SEM imagelar bana ait değil tabi, ama çeken arkadaş iyi çekmiş :D
  • pasp  (16.03.15 17:19:17)