Gönüllü çalışma?

Merhaba, üniversite öğrencisiyim ve bir dernekte gönüllü olarak çalışmak istiyorum ama bugüne kadar başvuru yaptığım iki dernek de geri dönmedi. Dönmemeleri için bir neden yoktu. Bu olağan bir durum mu? Ne yapmam lazım? Olağansa sizin önerebileceğiniz bir dernek var mı?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği projelerinde öğrencilere de yer veriyor.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.15 12:08:23)
tarlabaşı toplum merkezi

  • mistreated  (16.03.15 12:08:52)
Tarlabaşı toplum merkezinin tam da yarın yeni başlayanlar için gönüllü eğitimi varmış burdan duyurmuş olayım :) başka önerebileceğiniz dernek varsa hepsine açığım

  • rivulet  (16.03.15 12:12:33)
Türkiye omurilik felçlileri derneği var, ataköy'de, ihtiyaçları da var, seve seve kabul ederler, Gülüm Hanım vardı orda onu bul, çok tatlı insandır, anlaşırsınız..

  • alttaraf  (16.03.15 12:35:39)
@alttaraf dönüş yapmayan iki dernekten biri o maalesef.

  • rivulet  (16.03.15 12:55:38)
Tarlabaşında mültecilerle çalışma olabilir. İlla dernek olmayhacaksa Göçmen Mutfağı var.
TOG üniversitlerde aktif. O da olabilir.

  • Cursed Chico  (16.03.15 13:18:49 ~ 13:22:48)
nelerle ilgileniyorsunuz?

  • elxa  (16.03.15 13:21:23)
Göçmen Mutfağı'na da bakacağım.

Aslında yaşlılarla ilgili çalışma yapmak isterdim ancak Huzurevi Kurma ve Yaşatma Derneği adında sadece bir tane bulabildim, o da bana çok huzurevi merkezli geldiği için başvurmadım ama aklımın bir köşesinde tutuyorum.

Otizm veya omurilik felcine sahip insanlara da destek olmak isterim, zaten başvurduklarım bu ikisi ile alakalıydı.

Onun dışında eğitimim uygun olmadığı için çocuklarla çalışabilir miyim bilmiyorum ama onlara derslerinde yardımcı olabilirim.

Siyasi bir amacı veya misyonu olan derneklerle ilgilenmiyorum.
  • rivulet  (16.03.15 13:26:40 ~ 13:29:48)