Seyahat sırt çantası - Uçak el bagajı

40litrelik seyahat sırt çantasını uçağa el bagajı olarak alabiliyor muyuz? Pegasus kabin bagajında ölçü sınırlaması getirmiş de lütfen o sınırlama göstermelik olsun. Daha önce böyle sırt çantasıyla pegasusta yolculuk yapan oldu mu aceba?

35lt ile ryanair'e binmistim, heralde pegasus'a 40lt ile binebilirsin. Pegasus'a daha buyugu ile binmistim ama gecen seneydi.

  • delifaruk  (15.03.15 20:03:52)
Geçen seneden bu yana değişmemiştir bir şey herhalde. Ağırlığının 8kiloyu geçmemesine dikkat edicem de havaalanında "ııh bu 55cmden uzun almayız biz bunu uçağa" demelerini istemiyorum. :/

  • okuyamıyom ben ya  (15.03.15 20:17:16)
yurtdışı uçuşu ise yeltenmeyin bile, ikinci güvenlikten geçerken oradaki güvenlik de engel oluyor bir şekilde check-in'den geçirsen bile. o olmadı uçağa binerken engel olabilirler. gözümle gördüğüm şeyler.
yurtiçi daha esnek olabiliyor ama.

  • mesgul ve huzursuz  (15.03.15 20:39:43)
NASIL YAHU O ÇANTA BENİM HER ŞEYİMDİ? Uçuş almanyaya. ÇANTAYI ALAMAYACAK MIYIM ŞİMDİ???

  • okuyamıyom ben ya  (15.03.15 21:19:28)
boyu eni falan istedikleri ölçülere uyuyorsa alırsın 40 lt nin ölçüleri ne?

  • mesgul ve huzursuz  (15.03.15 23:44:56)
Pegasusun kabin bagajı ölçüleri 20 40 55cmti sanırım.
Çantanın da ölçüleri benim kabataslak ölçümümle 20 44-45 55-56. Öyle devasa bir fark yok yani ama ben çok yanlış da ölçmüş olabilirim. Sitede de bulamadım çantanın bilgilerini. Fıtık oldum.

  • okuyamıyom ben ya  (16.03.15 00:07:41)
ya yok ondan bi şey olmaz, sonuçta ryanair gibi el bagajını boyut olarak ölçen bi kutuları yok. fazla doldurma göze batmasın yeter.

  • mesgul ve huzursuz  (16.03.15 02:06:55)
pegasus a her binişimde 70lt lik çantamı el bagajı olarak alıyorum.

  • matematik koyu  (16.03.15 09:46:52)
günler sonra gelen rapor: evet ben de hiçbir sorun olmadan bindim. tartmadılar bile.

@matematik koyunun cevabı ben çantamla uçaktayken gelmiş. :)
  • okuyamıyom ben ya  (24.03.15 19:35:07)