eski günlerdeki gibi

TRT de eskiden (yani benim gençliğimde) çok kaliteli programlar olurdu. hadi o programları geçelim, daha sıradan bir şey söyleyeyim. dizileri bile belirli bir düzeyin üzerine çıkmış ve eğlenceli bi hale gelmişti. (örnek; ayrılsak da beraberiz) mesela o dizinin karakterleri ve şakalarını hala ilk günkü gibi hatırlarım. tam da bunu düşünürken son günlerde bu dizinin yeni versiyonun başlayacağını duydum/gördüm. tanıtımı dönüyor şu sıralar.

neyse bunu da geçelim.

eskiye dair bir şey izlemek istiyorum ulan. mesela trt'de attila ilhan'ın programı olurdu, konuşmasını hazırladığı küçük kağıtları arada bir eline alır çeşitli konular üzerine müthiş tespitler yapardı. konuşma tarzı, yaşına göre giyinişi, karizması, türkçe'yi kullanma biçimi... her şeyiyle mükemmeldi.

attila ilhan'ın o kayıtlarını iyi bir kaliteyle nerden bulabilirim?

satın alabilir miyim?
akp trt'sine gitsem birer kopya vermezler mi?
bu tip şeylerde "telif/kullanım hakkı" gibi bir şey söz konusu mudur?
devlet kurumundan bu tip şeyleri talep ettiğimizde verme zorunlulukları var mı?

bir yol gösterin lan! o programları bulduktan sonra izlemek istediğim diğer şeyleri de sıralayacağım.

Trt belgesel bende hala ilk siralarda.tavsiye ederim.

ben de Trt2 de yayınlanan 'Aksam Sefasi'miydi acaba boyumu aşan, konularini pek hatirlayamadigim ama bayildigim bu programi cok ozledim.duyuruya hemen cevap verdim.size cevap oldugundan emin degilim.
edit:programin adi Aksam'a Dogru'ymus.bolumlerini yeniden izleyebiliriz.
  • safsafinaz  (14.03.15 19:31:56 ~ 19:35:27)
  • comptrol  (14.03.15 19:39:57)