Saat alacağım satan önce para istiyor ?

arkadaş Ankara'da ben ise İstanbul illa önce parayı gönder diye diretiyor bende temkinli davranmak, yaş oduna basmak istemiyorum. Sahibinden gg veya sp önermeyin başka bi yöntemle Olmalı kafama yatmalı ki önereniyim ürkütmeyelim satıcıyı

önce parayı gönder sonra salatalıkla hürriyet'e poz ver hacı abi :D

sen de bütün yolları kapatmışsın, güvenli e-ticaret yollarını niye kapadın yav?
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (14.03.15 14:25:23)
Üçkağıtçılık level atladı mertlik pancar motoruna döndü racon macon yemiyor referansı yoksa

  • protrek  (14.03.15 14:26:39)
Dolandırılacaksın, yapma.

  • yirmisantim  (14.03.15 14:29:23)
ankara'dan bir aracı bulup göndereceksin. başka yolu yok

  • teknikekip  (14.03.15 14:29:24)
@mesglsn sanirm bn yatiyrm
Orası öyle adam şeytana uyacak borcu morcu vardır satar 10 kişiye bi saati ortada kalırız. :)
Buarada E-ticaret siteleri komisyonuyla fazla oluyor onlarda Güvenilir değil
  • protrek  (14.03.15 14:33:06)
satıcı neden ürksün ki?

çok istediğin ve piyasadan ucuz bir saatse , vade farkınıda sen verirsin gerekirse gg'den falan alırsın. %5 gibi bir şeydi. dolandırılmaktan iyidir sonuçta.

iphone 6'yı 360tl'ye orijinal diye satanlar gördü bu gözler abi , dikkat et saat çakma olabilir.
  • ketcapli dondurma  (14.03.15 14:35:15)
kargoyu alırken kapıda ödenebiliyor bir de sanki, o olmaz mı?

  • ron dennis  (14.03.15 14:35:31)
@tekniktakip Ankara'da dayımız yok ki :)) ama PTT'nin ödeme Şartlı şeyine taktım ama bildiğim kadarıyla fatura veya ticaretle uğraşmalı Gönderen vergi levhası falan Lazım yanlış değilsem o olsa garantiye alacağımda

  • protrek  (14.03.15 14:37:50)
e-ticaret siteleri gayet güvenli ama para vermek istemiyorsun belli ki. Bunun dışında bir çözüm yok haliyle. senin çok iyi referansların vardır onunda referansı azdır falan böyle bir durumda parayı sorna verebilirdin belki. yoksa yaş oduna basmayacağım dersen bu şekilde alışveriş yapamazsın.

  • terlikli cita  (14.03.15 14:40:38)
elden şehir dışından bir şey alırken bu işler böyle oluyor, ben de çok kez aldım bu şekilde, bu yöntemle karşı tarafa güvenmekten başka çare yok. ya gidip bizzat alırsınız, ya güvendiğiniz bir kişi aracılığıyla elden alabilirsiniz, veya sahibinden'e ilan koyup get açtırarak güvenli alışveriş yapabilirsiniz. %10 gibi bi payı var sitenin o durumda bildiğim kadarıyla.

  • gibicibicis  (14.03.15 14:55:45)
sanalpazarda %5 komisyon var. %5 komisyon ödeyince ucuzluk avantajı gidiyorsa boşver hiç alma

  • ceycey e  (14.03.15 15:11:57)