Gece duş almak

Apartmanda gece duş almak komşulara saygısızlık mıdır?
Geçenlerde burada veya sözlükte böyle bir şey okumuştum da...

eğer duş alırken bağıra bağıra şarkı söylemiyorsan sıkıntı yok.

  • m murphy  (13.03.15 23:27:47)
Duşta sıkıntı yok da saçı kurutma makinesinin sesinden çekindiğim için geç saate bırakmıyorum.

  • neferkitty  (13.03.15 23:28:45)
senin duştaki su sesin komşunun yatak odasından duyuluyorsa o ayıp müteahhite ait

  • benim adim kerim hepinizi severim  (13.03.15 23:29:22)
Ben alıyom zaten manyak değilim o kadar da.
Bunu ciddi düşünenler var mı diye merak ettim.

  • teritori  (13.03.15 23:30:08)
Eskiden gece alınan duşun sesini duyduklarında "Ooo gusül" diyorlarmış, o ayıb muhabbeti biraz oradan vuku buluyor.

  • angelus  (13.03.15 23:33:11)
Yanlış hatırlamıyorsam o entryde adam geceyarısı gelen su sesinden rahatsız oluyordu. Ben de okumuştum onu :)

Geceyarısı duş almayın diye kapıma gelecek komşu olursa onu banyoya sokar, kafasına tasla vura vura, haşlak suyla yıkarım onu.
  • yine de şahlanıyor  (13.03.15 23:34:59)
saat 10'dan sonra elektrik fiyatları en ucuz birimde.
al duşunu

  • rakicandir  (13.03.15 23:37:14)
inadına gece duş alırım.
üst komşumuzla papazız.
bir gece duş alıp çıktıktan sonra üstten hayvanlar gibi vurdu.
kapıya geldi bi keresinde de. kovdum.
ondan önceside var tabi.
borulardan ses geliyor, su sesi rahatsız ediyor diye ev sahibimi aradı manyak.
bi sonuca ulaşamadı tabi.

gece 2de banyo yapan arkadaşım var.
gecenin geç saatine kadar çalışanlar napsın? gece banyo yapar tabiki.

saygısızlık falan değil sonuç olarak.

not: yurtdışında oluyo bütün bunlar.
  • kedidir o kedi  (13.03.15 23:44:16)
o ayıp bu saygısızlık diye diye ot olduk, bu ne la. alla allaaa. bağıra çağıra şarkını söyleye söyleye banyonu yap kardeşim.

  • only the strong survive  (13.03.15 23:45:31)
Yoo, mesela birazdan saç kurutacagim.

  • kaymaktutmayansicaksut  (14.03.15 00:04:16)
bana üst kattan çok fena ses geliyor duş aldıklarında. sağolsunlar her gece de duş alıyor uyanıyorum sürekli. ama çıkıp da bi şey denmez tabii...

  • ack3000  (14.03.15 00:15:57)
dus almak için komsuya sormak sacma bence. kusura bakmasınlar apartman yasantısı o kadarına da katlanmak zorundalar.

  • fasulyek  (14.03.15 00:20:14)
ses rahatsız ediciyse saygısızlıktır. gerçi ses gitmemesi lazım ama yurdum mutahitleri bazen öyle binalar yapıyorlarki rahatsızlık verebiliyor. şahsen ben yeni doğmuş çocuğum olsa o sesten de uyansa sıçarım o komşunun ağzına.

  • platoniclover  (14.03.15 00:52:36)
Bizim apartmanda banyolar asma tavan ve bina ytong. O yüzden gece hangi daire tuvalete kalktı falan genelde duyuyoruz. Böyle bir binada oturuyor ve banyo yapmanız uzun sürüyorsa mümkünse gece olmadan banyo yapmak daha düşünceli bir davranış olur.

  • felegin gozunu kamastiran adam  (14.03.15 02:40:12)
valla banyodan çıkalı bi saat oldu ki avaz avaz şarkı bile söyledim. alt katta öğrenciler var, yan dairelerde aileler var ama inanılmaz gürültücüler, üst kattakiler de aynı şekilde. bizim ev de öğrenci evi ama benim avaz avaz şarkı söylemem dışında en sessizleri biziz :D haliyle şu zamana kadar şikayet gelmedi -zaten yan dairemizdeki yaşlı çiftin banyosu benim odamla bitişik ve sifonları aylardır bozuk, yaptırmıyorlar bir türlü kaç kere dememe -ve kendileri de rahatsız olmalarına- rağmen -ki kaç kere özür dileyip yaptırıcaz da dediler ama yaptırmıyorlar niyeyse hala?- ayrıca her gün komşu teyzelerle gün yapıyorlar, artı her pazar torunları tombalak maaile ziyaretçileri var. diğer yan dairedekiler paso yüksek sesle film ve maç izliyor, üst kattakilerin torunları evde, koşturup duruyorlar, alt kattaki öğrenciler kışın gitar çalıp şarkı söyleme, yazın hande yenerle partileme modundalar sürekli, yani biri kalkıp bişi derse olay çıkarırım!

not: şu zamana kadar bir tane ama bir tane bile normal bir apartmanda oturamadım! ne talihsiz çilem varmış ulan! :(
  • pasp  (14.03.15 02:47:07)